Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HavacılıkKargoRusya Kargo

RUSYA UÇAK KARGO +90 542 2362361

80 / 100

RUSYA UÇAK Kargo taşımaları 2022

Rusya Uçak Kargo taşımaları için çok fazla seçenek kalmadı. Olan seçeneklerde arasında THY Kargo ilk sırada. Turkish Cargo Rusya ve Belarus ( Beyaz Rusya ) taşımalarına sınırlamalar getirdi.

RUSYA VE BELARUS HAVA KARGO TAŞIMA KISITLAMALARI

Kargo taşımaları için Rusya ve Belarus (Beyaz Rusya) çıkış ve varış olarak dünyanın herhangi bir noktasından yapılan TK uçuşlarında (yolcu+freighter) aşağıdaki kurallar “effective immediately” olmak üzere geçerlidir.

1) Silah, mühimmat, askeri-savaş malzemeleri, patlayıcılar, her türlü tehlikeli maddeler, elektronik aksam, bilgisayar, yedek parça, uçak yedek parçaları, dual-use, değerli kargolar, high tech, hava ve uzay ürünleri gibi ürünler yasaktır. (Örneğin; SWP, MUW, VAL, VUN, DG, AVI)

2) PER, EAT, PIL gibi kodlarla kategorize edilen ilaç, sağlık ve medikal ürünler, bozulabilir gıda ürünleri taahhütname verilmesi ve yasaklı kişi, kurum, ürün kontrollerinin yapılması kaydıyla taşınabilir.

3) Yukarıda bahsedilen kodlar ve ürünler haricinde olanlar için; Gerekli ihracat lisansı, taahhütname alınması ve yasaklı kişi, kurum, ürün kontrollerinin yapılması kaydıyla taşınabilir.

4) Tüm kargolar için gerek müşteri gerekse de rezervasyonu yapacak olan personel OFAC’ın sitesinde (https://sanctionssearch.ofac.treas.gov/) alıcı şahıs veya kurumun listede olup olmadığını kontrol edecektir. Ayrıca, detaylı ambargo listesi için şu web sitelerine bakılabilir;


https://public-inspection.federalregister.gov/2022-04300.pdf
https://www.commerce.gov/news/fact-sheets/2022/02/us-department-commerce-bureau-industry-and-security-russia-rule-fact-sheet
https://www.commerce.gov/news/press-releases/2022/02/commerce-implements-sweeping-restrictions-exports-russia-response.

5) Kontrol aşamasında AWB’de bulunan “nature of goods” hanesinde “konsolide” ve “genel kargo” ifadelerinin olmadığından emin olunmalıdır. Malın muhteviyatı olarak malın faturasının üzerinde ne yazıyorsa AWB üzerinde “nature of goods” hanesine de aynısı yazılmalıdır.

6) Gönderici, alıcı ve varsa aracılar SDN listesinde değilse kargoya ilişkin evraklar (mal faturası, packing list, menşe şehadetnamesi ve AWB) üzerinden ürün bazında ambargo kontrolü yapılır.

7) Müşteriden, ilgili gönderisinin ABD’nin Rusya’ya ve Belarus’a yönelik yaptırımları kapsamında taşınması yasaklı maddeleri içermediğine ve herhangi bir uygunsuzluğun tespiti durumunda sorumluluğun kendisine ait olduğuna dair imzalı taahhütname mail üzerinden alınacaktır (taahhütname ektedir).

8) Rusya ve Belarus varışlı-çıkışlı kargolar için COMIS üzerinden sadece ilgili çıkış noktasındaki yetkili TK personeli tarafından rezervasyon alınabilir. Bu sebeple Rusya ve Belarus varış-çıkış kargo göndermek isteyen acenteler ilk olarak ilgili çıkış noktasındaki TK personeli ile iletişime geçerek taleplerini ileteceklerdir.

9) Online, telefon ve diğer kanallardan rezervasyon alınmayacaktır. Rezervasyonlar sadece email ile yapılacak olup rezervasyon esnasında taahhütname ve diğer evraklar temin edilmelidir.

10) GHA personeli evrak ve fiziki kargo arasındaki uyumu hususen kontrol edecektir. Uyumsuzluk görülmesi halinde kargo reddedilecektir.

11) Acenteler yasaklı listeleri bilmekle mükellef olup Turkish Cargo’dan teminini isteyemezler.

COMMITMENT LETTER

Turkish Airlines comply with all regulatory requirements for cargo transportation to Russia/Belarus and will continue to adhere to all sanctions and trade embargoes relating to shipments to be dispatched to Russia/Belarus due to the Russia-Ukraine War.

I hereby undertake and acknowledge that the shipment, which I would like to send to Russia/Belarus, is not dispatched to/from Russia/Belarus by prohibited persons and prohibited institutions issued by OFAC (Office of Foreign Assets Control), that the shipment does not include any prohibited substance/goods within the context of embargo imposed by United States against Russia/Belarus, that my cargo complies with US sanctions on Russia/Belarus imposed due to the Russia-Ukraine War,  and that all responsibilities such as fines, penalties are on my charge in case of any noncompliance.

I also undertake that Turkish Airlines reserves the right to re-charge my company with all charges originated from my non-compliance.

Turkish Airlines is not responsible for my shipment(s) being delayed, detained or return of whole inbound load back to its station and any fines, penalties or charges emanated from my noncompliance.

Name and Surname

Date

Signature

RUSYA UÇAK Kargo
RUSYA UÇAK Kargo

rusya kargo aksaray
rusya kargo firmaları
rusya kargo ücreti
rusya kargo laleli
rusya kargo gönderme
rusya kargo gönderimi
rusya kargo takip
rusya azerbaycan kargo
rus antonov kargo uçağı
rus askeri kargo uçağı
rus antonov kargo uçağı özellikleri
rusya’dan kargo almak
rusya türkiye arası kargo fiyatları
antalya rusya kargo
beyaz rusya kargo
beyaz rusya kargo fiyatlari


bursa rusya kargo
rusya’nın en büyük kargo uçağı
rusya baki kargo
beyaz rusya istanbul kargo
rusya kargo şirketleri
rusya kargo fiyatları
rusya’ya kargo göndermek
rusya’ya kargo
rusya’dan kargo kaç günde gelir
rusya’dan kargo nasıl gönderilir
rusya’dan kargo gelir mi
rus kargo uçağı düştü
rusya yurt dışı kargo
dhl rusya kargo
rusya express kargo


rusya ekspres kargo
rusya fuar kargo
ptt rusya kargo fiyatları
istanbul rusya kargo fiyatları
laleli rusya kargo firmaları
rusya uçak kargo fiyatları
rusya’ya kargo göndermek istiyorum
rusya’ya kargo gönderme
rusya’dan gelen kargo takip
rusya’ya giden kargo şirketleri
rusya turkiye kargo kac gun
rusya kargo hesaplama
rusya hızlı kargo
rusya hava kargo
rusyaya kargo gönderme
istanbuldan rusyaya kargo
rusya istanbul kargo
izmir rusya kargo
rusya’ya kargo ne kadar
rusya moskova kargo
moskova kargo fiyatları
moskova’ya kargo
rusya’nın kargo uçağı
rusya’ya kargo nasıl gönderilir
rusya’ya koli gönderme
özbekistan’a giden kargolar
rusya ptt kargo


rusya parsiyel kargo
rusya’ya kargo ücretleri ptt
ptt rusya kargo ücreti
rusya türkiye kargo
rusya türkiye kargo ücretleri
rusya türkiye kargo fiyatları
trendyol rusya kargo
türkiyeden rusya kargo ücretleri
rusya kargo uçağı
rusya kargo ucreti
rusya kargo uçakları
rus kargo uçağı antonov
rus kargo uçağı antonov özellikleri
rusya uçak kargo
rusya’ya kargo ücretleri
rusya’ya kargo fiyatları
rus yapımı kargo uçağı
ptt rusya’ya kargo
rusya kargo ücretleri
kargo 63 rusya

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu