Latest Posts

Rockwell Automation AVATA’yı bünyesine kattı

85 / 100

Rockwell Automation AVATA’yı bünyesine kattı

Endüstriyel otomasyonda dünya lideri Rockwell Automation, tedarik zinciri yönetimi, kurumsal kaynak planlama ve kurumsal performans yönetimi çözümlerinde hizmet sağlayıcısı olan AVATA’yı bünyesine katarak tedarik zinciri hizmetlerini genişletiyor.

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanlarında dünyanın en büyük şirketlerinden Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), tedarik zinciri yönetimi, kurumsal kaynak planlama ve kurumsal performans yönetimi çözümlerinde dünyanın önemli hizmet sağlayıcılarından AVATA’yı bünyesine kattığını duyurdu. Oracle bulut yazılımı uygulamaları konusunda lider bir danışman ve sistem entegratörü olan AVATA’nın kurumsal uygulamalarda önemli bir alan uzmanlığı bulunuyor.

Yapılan açıklamada AVATA, Rockwell Automation’ın endüstriyel dijital dönüşüm hizmetleri işletmesi olan Kalypso ile birlikte uçtan uca tedarik zinciri görünebilirliğini ve yönetimini önemli ölçüde geliştirerek Rockwell Automation’ın müşterilere sunabileceği Bilişim Teknolojileri/Operasyonel Teknoloji (BT/OT) birleşiminin değerini daha da artıracak. AVATA Rockwell Automation’ın kullanım süresi boyunca hizmetler işletmesinin bir parçası olan Kalypso ile entegre olacak.

Kalypso ve AVATA, geçtiğimiz mart ayında resmi bir ortaklık yapacaklarını ve müşterilerin Oracle’ın bulut uygulamaları paketiyle dijital dönüşüm girişimlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için güçlerini birleştirdiklerini açıklamışlardı. Bu birliktelik, Rockwell Automation’ın daha da geliştirmesini ve şirket geneli ile üretim hattında ve ardından da genişletilmiş tedarik zincirinin ötesinde uçtan uca dijital dönüşüm çözümlerini desteklemek için tedarik zinciri danışmanlık hizmetlerini genişletmesini sağlayacağı belirtiliyor.

“Teknoloji ve danışmanlık yeteneklerimizi geliştirme stratejimizin bir başka örneği”

Rockwell Automation Kullanım Süresi Boyunca Hizmetler Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, AVATA’yı Rockwell Automation portföyüne dâhil etmenin uygulaması, kullanması ve bakımı kolay buluta özel çözümlerle müşterilerine daha iyi hizmet sunabileceklerini belirterek, “Bu anlaşma, teknoloji ve danışmanlık yeteneklerimizi geliştirme stratejimizin bir başka örneğidir. Üreticiler, tedarik zincirlerinde ve operasyonlarında artık daha fazla dayanıklılık, çabukluk ve sürdürülebilirlik arıyor ve bu çabalarını hızlandırmak için bulut çözümlerini benimsiyorlar. AVATA, dijital dönüşüm sağlamak için müşterilerin öncü bir bulut çözümleri portföyüne erişmelerini sağlama kapasitemizi geliştiriyor” dedi.

avata

“Ortaklık değer zincirinde dijital iş parçacığı yeteneklerini güçlendirecek”

Kalypso Global Genel Müdürü George Young konu ile ilgili değerlendirmesinde, AVATA ile kurulan ortaklığın, değer zincirinde dijital iş parçacığı yeteneklerini güçlendireceğini kaydederek, “Mevcut iş ortaklığımız yoluyla birlikte ürünleri keşfetme, oluşturma, üretme ve satma yöntemimizi özünde değiştirmek için çeşitli sektörlerdeki üreticiler ile çalışıyoruz. Bu ortaklık, müşterilerimiz için sağlamakta olduğumuz harika sonuçları sadece daha da güçlendirecektir” ifadelerini kullandı.

AVATA CEO’su Anil Thomas ise “Kalypso ve Rockwell Automation’a katılmak, daha fazla şirketin genişletilmiş tedarik zinciri boyunca değer ve rekabet avantajını teşvik etmek için dijital dönüşüm girişimlerinden faydalanmasına yardımcı olmamızı sağlayacak. Gelecekte müşterilerimizi ve ekibimizi ne gibi yeniliklerin beklediğini öğrenmek için sabırsızlanıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bir yıl içinde üçüncü satın alma

Rockwell Automation, geçtiğimiz ağustos ayında dünyanın önde gelen buluta özel akıllı imalat platformu Plex Systems’in satın alımını tamamlamıştı. Ayrıca şirket, Aralık 2020’de sektörde bakım çözümleri konusunda önemli çalışmaları bulunan bulut yazılımı şirketi Fiix Inc. firmasını da satın almıştı.

Rockwell Automation Hakkında

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüm alanında global lider konumundadır. İnsanın hayal gücünü teknolojinin potansiyeli ile bir araya getirerek mümkün olanın ötesine geçiyor ve bu süreçte dünyayı daha verimli ve sürdürülebilir hâle getiriyoruz. Milwaukee, Wisconsin merkezli Rockwell Automation olarak, 100’ü aşkın ülkede müşterilerimize hizmet verme amacına derinden bağlı yaklaşık 24.500 sorun çözme uzmanına istihdam sağlıyoruz. Endüstriyel kurumlar genelinde The Connected Enterprise’ı nasıl hayata geçirdiğimiz konusunda daha fazla bilgi edinmek için internet adresimizi ziyaret edin: www.rockwellautomation.com.

Kalypso Hakkında

Bir Rockwell Automation şirketi (NYSE: ROK) olan Kalypso, müşterilerin dijital teknolojilerle daha iyi ürünler keşfetmelerine, oluşturmalarına, üretmelerine ve satmalarına yardımcı olan bir profesyonel hizmet şirketidir. Şirket, inovasyon değer zinciri boyunca danışmanlık, dijital, teknoloji, iş süreci yönetimi ve yönetilen hizmetler sağlamaktadır. Daha fazla bilgi almak için www.kalypso.com adresini ziyaret edin. @KalypsoLP sayfasını Twitter ve LinkedIn üzerinden takip edin.

AVATA Hakkında

AVATA, Oracle’ın sektöründe lider bir stratejik ortağıdır ve şirketlerin insanlar, süreçler ve teknoloji aracılığıyla son derece önemli iş zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı olan küresel yetenekleriyle tanınmaktadır. Bizi saf sistem entegratörlerinden ayıran gerçek dünya endüstri deneyiminin, en iyi uygulamaların ve yazılım uzmanlığının benzersiz karışımını sunuyoruz. Oracle SCM, ERP ve EPM Cloud çözümlerinden faydalanarak müşterilerimize, kendi pazarlarında farklarını ortaya koymalarını sağlayan ve kârlılık performansını etkileyen hızlı iyileştirmeleri başarılı bir şekilde sunan, kendi kuruluşlarına ve rekabetçi süreçlerine uygun bir strateji sağlıyoruz. AVATA, kaynakları ABD, Avustralya, Hindistan ve Avrupa’da olan ABD merkezli bir şirkettir. AVATA’yı Twitter ve LinkedIn üzerinden takip edin. Daha fazla bilgi almak için www.AVATA.com adresini ziyaret edin.

avata

Latest Posts

POPULER