Latest Posts

Qatar Airways ve Covid-19

QATAR Airways Cargo, Nisan ayında dünya çapında 900 milyondan fazla kargo-ton-kilometre sevk etti. Global hava taşımacılığı pazarının yüzde 7,2’sini oluşturdu. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) verileri bunu doğruladı.

Katar Havayolu kargo departmanı global ticarette pandemiden etkilenen bölgelere gerekli tıbbi yardım malzemelerinin taşınmasını desteklemek için “acil ihtiyaca yönelik hava kargo kapasitesini” arttırdı.

Mayıs ayında taşıyıcı, Belçika’dan Hindistan’a tarifeli kargo ve yolcu kargo uçuşlarında 54 ton ultra hassas aşıları başarıyla taşıdı.

Ayrıca raporlar, Qatar Airways’in filosunun sağlık krizi sırasında 15.000’den fazla uçuşta 1.8 milyondan fazla yolcuyu ülkesine geri götürmek için 50 milyon kilometreden fazla uçtuğunu gösteriyor.

Doha merkezli taşıyıcı, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler ve şirketlerle yakın bir iş birliği sayesinde 220’den fazla charter uçuşu gerçekleştirdi.

Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker: “Bu verilerin, kriz sırasında havayolunun direncini açıkça göstermiştir. Yolcularımızı sevdikleriyle yeniden bir araya getirme ve kargo müşterilerimizin mallarını olması gereken yere taşıma konusundaki değişmez taahhüdümüzü yerine getirmekten memnuniyet duyuyorum” dedi.

“Uçuş ağımız hiçbir zaman 30 varış noktasının altına düşmedi ve son zamanlarda 40’tan fazla varış noktasına haftalık 170’ten fazla uçuşla küresel ağımızı yeniden büyütmeye başladık ve yaz sezonunun sonuna kadar önceki varış noktalarımızın yarısından fazlasını sürdürmeyi planlıyoruz.”

“Qatar Cargo, en güncel uluslararası havaalanı prosedürlerini takip ediyor. Hamad Uluslararası Havaalanı merkezinde ve uçaklarda en gelişmiş güvenlik ve hijyen önlemlerini uyguladığını” vurguladı.

Kaynak : https://aircargoeye.com/qatar-airways-led-front-pandemic/

katar kargo

Latest Posts

POPULER