Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavacılıkManşet

PPP Havalimanı Yatırımları Zirvesi Tamamlandı

ppp airport investments summit

9-11 Şubat tarihleri arasında Hyatt Regency Ataköy Otelinde ikincisi gerçekleşen PPP Havalimanı Yatırımları Zirvesi uzman konuşmacılar ve panellerle tamamlandı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Hava Meydanları İşletmesi himayesinde ve Türk Hava Yolları sponsorluğunda gerçekleştirilen zirveye, pek çok ülkeden bakanlık ve hükümet temsilcileri, altyapı yüklenici ve geliştiricileri, banka yetkilileri, havalimanı işletmecileri,mali teknik ve çevresel danışmanlar, analistler,avukatlar ve akademisyenler katıldı.ppp airport investments summit 3

 

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Sn Orhan Birdal‘ın konuşmacı olduğu açılış gününde ayrıca IGA CEO’su Sn Yusuf Akçayoğlu İstanbul üçüncü havalimanı ile ilgili bilgiler verdi.

Düzenlenen çeşitli panellerde konuşmacı olarak katılan Filipinler, Hindistan, Brezilya, Fas ve Nijerya hükümet yetkilileri Kamu-Özel sektör İşbirliği  modellerini inceleyerek, fikir alışverişinde bulundular.

ppp airport investments summit 1

Paydaşlar için değer ve geliştirilmiş operasyonel verimlilik katan sürdürebilir ve esnek Kamu-Özel sektör İşbirliği (KÖİ) çerçevesi oluşturmanın amaçlandığı zirvede, kredi verenlerin ve yatırımcıların bakış açısı, tüm taraflar için ideal anlaşmanın sağlanması yolları,risk analizleri, kârlı havalimanı işletimi ve bakımı  ele alındı.

ppp airport investments summit 2

PPP Experts ve Elmadağ Hukuk tarafından düzenlenen bu zirveden KÖİ ile Havalimanı projeleri yürütenler ve yürütmeyi planlayanlar verimli bir şekilde faydalandı.

 

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu