Latest Posts

Paris Air Show’da Boeing Tedarik Zinciri Hizmetlerine Olan Talep Dikkat Çekiyor

Paris Air Show’da Boeing Tedarik Zinciri Hizmetlerine Olan Talep Dikkat Çekiyor

 

Boeing; verimlilik, güvenilirlik ve tedarik kaynaklarına erişimi artırmak için Boeing’in küresel yedek parça ve komponent hizmetleri ağına dahil olan dünyanın önde gelen havayolu şirketleriyle tedarik zinciri hizmetleri anlaşmaları imzaladı.

Boeing Ticari Uçaklar Satış ve Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Ihssane Mounir, “Dünyanın en yetkin ve verimli havayolu şirketlerinin, Boeing’in geniş ve uygun maliyetli tedarik ağına olan güveni bizi onurlandırıyor. Küresel kataloğumuzda yer alan 13 milyondan fazla yedek parça çeşidiyle, havayolu şirketlerini ve operatörlerini desteklemek için müşterilerimize tek noktadan tüm ihtiyaçlarını karşılama olanağını sunabiliyoruz. Maliyetleri ve zorlukları ortadan kaldırarak müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu yedek parça ve hizmetlere istedikleri zaman ve yerde ulaşmalarını amaçlıyoruz.” açıklanmasında bulundu.

Yakın zamanda imzalanan tedarik zinciri hizmetleri anlaşmaları aşağıdaki gibidir:

  • Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 777 İniş Takımı Değişim Programı sözleşmesi imzaladı. Program, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’nin iniş takımı varlık ve bakım yönetimini kolaylaştırmasını sağlamaktadır. Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ayrıca, Boeing tarafından yetkili bakım eğitimi sağlayıcısı ve 737NG iniş takımı bakım tedarikçisi olacaktır.
  • Türkiye’nin en büyük özel uçak bakım ve onarım (MRO) şirketi olan myTECHNIC; Boeing ve yan kuruluşları Aviall ve Boeing Distribution Services (BDSI) ortak portföyünden oluşan kapsamlı bir yedek parça anlaşması imzaladı.

British Airways, 777-300ER uçakları için ilk İniş Takımı Değişim Programı sözleşmesini imzaladığını duyurdu. Program, havayolunun iniş takımı bakım sürecini yönetme, planlama ve kontrat süreçlerini elimine ederken ayni zamanda Boeing’in küresel tedarik ağı ve değişim programı için kullandığı iniş takımı envanterini kullanarak önemli bir avantaj elde ediyor.

British Airways ayrıca, filosundaki A320 uçakları için Boeing ile uzun vadeli ve diğer uçak tiplerinde Komponent Hizmetleri sözleşmesi imzalayarak Boeing’in diğer uçak tiplerinde ilk Komponent Hizmetleri müşterisi oldu.

  • Paris Air Show’da ayrıca, Asya Pasifik bölgesinde faaliyet gösteren uçak bakım onarım (MRO) şirketi Boeing Australia Component Repairs’in (BACR), CH-47 Chinook rotor kanatları onarımı için yetkilendirildiğini açıklandı. Bu yetkilendirmeyle birlikte yerel kabiliyetlerin gelişimi sağlanarak bölgedeki müşterilere en iyi şekilde hizmet sunulabilecek.

Boeing, 7/24 sağladığı teknik uzmanlık ve geniş yedek parça yelpazesinin yanı sıra envanterinde bulunan 13 milyondan fazla parçayı, tedarik zincirine dahil dünya çapından 20.000’den fazla kamu ve özel sektör müşterisine sunmaktadır.

Dünyanın önde gelen havacılık ve uzay şirketi Boeing, ticari ve askeri uçak üretimi birlikte değerlendirildiğinde dünyanın en büyük uçak üreticisidir. Şirket, 150’den fazla ülkedeki müşterilerine ürün ve hizmet sağlamaktadır. Tüm dünyada 150.000’in üzerinde kişiyi istihdam eden Boeing, küresel tedarik zinciri ağının gücünden faydalanarak müşterilerine en iyi hizmeti sağlamaktadır. Uzay ve havacılık sektöründeki liderliği ve tecrübesiyle Boeing, teknoloji ve inovasyon alanlarındaki liderliğine, müşterileri için en iyi ürünleri sunmaya, çalışanlarına ve geleceğe yatırım yapmaya devam etmektedir.

boeing logo

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.