Latest Posts

Pandemi sonrası Kazakistan’dan Sabiha Gökçen’e ilk uçuş

Pandemi döneminin ilk yeni havayolu şirketi FlyArystan, Kazakistan’ın Türkistan şehrinden Sabiha Gökçen’e ilk seferini bugün yaptı. Su takı ile karşılanan uçağın ekibine çiçek takdim edildi.

flya isg 2

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, pandemi döneminde gelen ilk yabancı havayolunu ağırladı.

Kazakistan’ın ulusal havayolu şirketi Air Astana’nın düşük maliyetli iştiraki FlyArystan, bugün İstanbul Sabiha Gökçen ile Kazakistan’ın Türkistan şehri arasında gerçekleşecek seferlerine 160 yolcusu ile başladı.

Cuma ve Pazar olmak üzere haftada 2 gün karşılıklı olarak gerçekleşecek olan seferlerde 180 koltuk kapasiteli A320 kullanılacak.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan halihazırda 37 ülkeden 117 destinasyona seferler yapılıyor. Bu seferlerin 80’i uluslararası, 37’si ise yurt içi uçuş noktasına gerçekleşiyor.

flya isg 1

FlyArystan uçuşları aynı zamanda İstanbul Sabiha Gökçen’den Kazakistan’a uçulan ilk destinasyon olma özelliğine de sahip.

Pandemiden önce Pegasus Havayolları, Sabiha Gökçen’den Kazakistan’ın Almata şehrine uçuşlar gerçekleştiriyordu. Pandemi ile birlikte durdurulan Almata uçuşların önümüzdeki aylarda yeniden başlaması hedefleniyor.

1616934149517

Bugün uçuşların başladığı Türkistan şehri, Kazakistan’ın son yıllarda büyük gelişme gösteren ve özellikle yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği bir şehir olma özelliğini taşıyor.

Öte yandan FlyArystan uçuşlarının başlaması sebebiyle Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir karşılama töreni düzenlendi.

Geleneksel su takı ile karşılanan uçak daha sonra terminale yanaştı. FlyArystan uçuş ekibine İSG ve yer hizmeti şirketi yetkilileri tarafından çiçek de sunuldu.

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.