Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

OKULLAR AÇILMADAN ÇOCUKLA SEYAHATİN İDEAL ADRESLERİ

OKULLAR AÇILMADAN ÇOCUKLA SEYAHATİN İDEAL ADRESLERİ

Yaz tatili ve bayram tatilleri derken, 17 Eylül’de okullar açılıyor. Çocuklu aileler bundan böyle en yakın Sömestre dönemi için tatil hayalleri kurabilecekler. Henüz tatil yapmamış olan veya okullar açılmadan son bir kez daha bir yerlere kaçsak mı diye düşünenler için Neredekal.com’un keşif rehberi editörleri en ideal seçenekleri derledi.

İşte okullar açılmadan önce çocuğunuzla yapabileceğiniz en keyifli seyahat rotaları :
1 – Kazdağları
Türkiye’nin en temiz ve bol oksijenli bölgelerden biridir Kazdağları. Yemyeşil doğası, göz alıcı manzaraları ve serin su kaynakları ile cennetin yeryüzünde şekil bulmuş halidir adeta. Tertemiz bol oksijenli bir havada çocuklarla birlikte kamp yapabilir, küçük-butik otellerde konaklayabilir veya şifalı suları, deniz tatili ile birleştiren konaklama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Doğa yürüyüşleri ve çocuklara doğayı anlatabileceğiniz en güzel yerlerden biridir.

2 –Ölüdeniz
Ölüdeniz birçok aktivitenin bir arada yapılabileceği güzel bir bölgedir. Deniz olarak Türkiye’nin en dingin ve en güzel denizlerinden biridir. Jeep safari, tekne turları ve yamaç paraşütü yapma şansınız olabilir. Çocuklarınızla doğa yürüyüşleri yapıp, denize girebilir, hatta sanat kamplarına bile katılabilirsiniz.

3 – Marmaris
Marmaris, çocuklu ailelerin yıllardan bu yana ilk adreslerinden biridir. Geçmişten günümüze kaliteli hizmet veren otelleri, çevrede gezilecek onlarca güzel kasabası , Türkiye’nin en güzel koylarına sahip Ege’nin incisi olarak nitelendirebileceğimiz bir turistik beldedir. Marmaris çevresinde Söğüt, Selimiye, Turgut, Bozburun gibi bölgelerde çocuğunuza doğa bilinci aşılayabilirsiniz. Arzu ederseniz her şey dahil bir otelde çocuk parkları, çocuk havuzları ve yemekte sunulan çocuk büfeleri ile halen devam eden keyifli bir yazın tadını çıkarabilirsiniz. Marmaris ayrıca Ege bölgesinde şehri baştan başa dolaşan muhteşem bir bisiklet yoluna da sahiptir.

4 – Datça
Özellikle muhteşem bir doğa, tarih-kültür ve keşif tutkusu için ideal bir destinasyondur Datça. Yaz dönemlerinde de özellikle diğer bölgelere göre daha sakin oluşu ve tertemiz oksijenli bir havada tatil yapmak isteyen çocuklu ailelerin tercih ettiği keyifli bir yerdir. Eylül ayında tekne turlarına katılabileceğiniz gibi, Knidos Antik Kenti ve Eski Datça’yı da gezebilirsiniz.

5 – Belek
Antalya’nın en güzel otellerinin bulunduğu ve en popüler beldelerinden biri olan Belek çocukla tatil için son derece ideal bir seçenektir. Belek’te büyük ve son derece lüks her şey dahil beş yıldızlı oteller ile tatil köyleri bulunuyor. Bu oteller çocuklar için birçok eğlence imkanı sunuyor. Aqua Park’ları, çocuk animasyon etkinlikleri, kumsal plajları ve deniz suyunun sıcaklığı çocuklar için keyifli bir tatili vaat ediyor. Belek’te, arzu ederseniz çocuklarınız ile birlikte, yakınlarda yer alan tarihi ve turistik yerleri ziyaret edip bir kültür gezisi de gerçekleştirebilirsiniz.

6 – Çıralı
Bisiklet, doğada yürüyüş ve keyifli tekne turlarının yapıldığı Çıralı, çocuklu aileler için de idealdir.  Yapılacak aktiviteler ile çocuklarınız da kendi sınırlarını keşfetme şansı bulabilirler. Çocuklarınızla birlikte doğa aktiviteleri yaparak, okullar açılmadan kafanızı boşaltmak ve stresten arınmak için birebirdir.

Eylül ayı içinde, henüz okullar açılmadan bu bölgelerden birinde çocuklarınızla tatil yapmayı isterseniz Neredekal.com’un onlarca otel seçeneğine bakabilir, oteller hakkında yazılan yorumları inceleyebilirsiniz. Böylelikle aynı otel için en uygun fiyata da ulaşabilirsiniz.

OKULLAR AÇILMADAN ÇOCUKLA SEYAHATİN İDEAL ADRESLERİ 20 Nisan 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu