Latest Posts

Lufthansa ve Avusturya Ukrayna Uçuşlarını Durdurdu

85 / 100

Lufthansa ve Avusturya Pazartesi’den itibaren Ukrayna Uçuşlarını Durdurdu

Lufthansa ve Avusturya Havayolları Kiev ve Odessa uçuşlarını Şubat ayı sonuna kadar durduruyor.

Ukrayna’ya uçuşları askıya alan KLM’e iki havayolu şirketi daha katıldı. Cumartesi günü, Lufthansa ve Avusturya Havayolları, güvenlik durumu nedeniyle Ukrayna’ya uçuşları askıya alacaklarını doğruladılar. Askıya almalar, doğu Ukrayna’daki Rus yanlısı ayrılıkçıların harekete geçmesiyle geldi.

lufthansa

Lufthansa ve Avusturya, Ukrayna uçuşlarını ay sonuna kadar askıya aldı
Lufthansa, web sitesinde yayınlanan güncellenmiş seyahat tavsiyesinde, “Kiev’e gidiş-dönüş uçuşlarını askıya aldığını söyledi. Bu, 21 Şubat Pazartesi ile 28 Şubat arasındaki tüm kalkışları etkiliyor.” Lufthansa, durumu sürekli olarak izlediğini ve sonraki uçuşların durumuna ileri bir tarihte karar verileceğini söyledi.

Lufthansa Group’a ait olan Avusturya Havayolları da Şubat ayı sonuna kadar Kiev ve Odessa’ya gidiş-dönüş tüm uçuşlarını iptal ediyor. Askıya almalar Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girecek ve her iki havayolu da o zamana kadar Ukrayna’ya bazı uçuşlar gerçekleştirecek. Lufthansa, Ukrayna’nın batısındaki Lviv’e uçmaya devam edeceğini söyledi.

lufthansa

Hollandalı taşıyıcı KLM, bu ayın başlarında Kiev’e uçuşunu askıya aldı. Birkaç gün sonra Ukrayna’ya tarifeli seferi olmayan Norwegian, uçaklarının ülke hava sahasını kullanmamasına karar verdi. Her iki havayolu da Ukrayna’daki kötüleşen güvenlik durumuna atıfta bulundu.

Bu kararı kapsamlı bir güvenlik değerlendirmesine dayanarak aldık” diyen Norveçli Esben Tuman, “Güvenlik her zaman önce gelir.” dedi.


Ukrayna üzerinde uçan havayolları dikkatli


Havayolları sorunlu bölgelerden kaçınmaya alışkın olsa da, burası çoğu Avrupalı ​​taşıyıcı için kestirme bir yol, ancak MH017 (Malezya Hava Yolları)uçuşunun 2014 yılında doğu Ukrayna üzerinde Rus yapımı bir karadan havaya füzeyle vurulması, hafızalarda tazeliğini koruyor.

“KLM, operasyonlarını yürütürken her zaman yolcuların ve çalışanların güvenliğini ilk sıraya koyuyor. Amsterdam merkezli havayolu şirketi yaptığı açıklamada, güvenli ve optimal rotaları seçmek günlük uygulamamızın standart bir parçası” dedi.

lufthansa

MH017 olayında Hollanda vatandaşları ölenlerin çoğunluğunu oluşturuyordu. O zamandan beri, KLM ve diğer bazı havayolları doğu Ukrayna üzerinden uçmaktan kaçındı.

Ukrayna’da faaliyet gösteren yaklaşık iki düzine havaalanı var. En büyüğü Kiev Boryspil Uluslararası Havalimanı (KBP). Havayolu veritabanı ch-aviation.com’a göre, 35 havayolu havalimanını kullanıyor. Bu havayolları 54 ülkede 133 noktaya uçuyor. Ukraine International Airlines, Windrose Airlines, SkyUp Airlines, Supernova Airlines, and Azur Air Ukraine dahil olmak üzere yaklaşık bir düzine havayolu havalimanını kullanıyor.

Sigortalar Ukrayna merkezli bazı uçakları yere indirdi


Bu ayın başlarında, sigortacılar artan gerilimler karşısında ürkmeye başladılar ve Ukrayna merkezli havayollarını kapsamlarının savaş riskini içermediği konusunda uyardı. Geçen hafta sonu, Ukraynalı SkyUp, uçak sahibinin Ukrayna hava sahasına girmesini yasaklamasının ardından, Portekiz’den gelen bir uçuşu yönlendirmek zorunda kaldı. Ertesi gün, Ukrayna Havayolları, sigorta şirketinin uçakların Ukrayna hava sahasında kaldıkları süre boyunca kapsama alanını askıya almasının ardından, İspanya’ya beş uçak göndereceğini söyledi.

ABD’nin Rusya’yı Ukrayna işgali konusunda uyardığı ve Kiev büyükelçiliğinden personelin çoğunu tahliye ettiği için, Ukrayna’ya uçan diğer havayolları olayları yakından izliyor. Bazı havayolları insanları dışarı çıkarmak için Kiev’e ek uçuşlar planlıyor. Cuma günü Air India, vatandaşlarını tahliye etmek için önümüzdeki hafta Ukrayna’ya üç uçuş gerçekleştireceğini doğruladı. Havayolu, uçuşlar için “büyük bir talep” olduğunu söyledi.

İçerik:simpleflying.com

Latest Posts

POPULER