68 / 100

Lufthansa Kargo Ağını Büyütüyor

Lufthansa Cargo, 2022-2023 kış uçuş programında uzun mesafeli rota ağını genişletiyor.

Ağustos ayının sonundan itibaren Lufthansa Cargo, başka bir Boeing 777F kargo uçağının hizmete girmesiyle yüksek talep gören destinasyonlara ek kapasite sağlayacak.

Ayrıca bir başka Airbus A321F, Ekim ayından itibaren orta mesafeli uçuş ağına katılacak. Kısa ve orta mesafeli uçuş programında ilgili ayarlamalar ve ilaveler halen planlanmaktadır.

Lufthansa Cargo’nun mevcut 2022-2023 kış uçuş programı, toplamda haftalık 78 Boeing 777F kargo uçağı rotasyonundan oluşuyor. Yalnızca Asya rotalarında müşteriler, ilgi gören  destinasyonlara haftalık 38 bağlantı arasından seçim yapabilir.

Programda yeni eklenen Hanoi’nin (HAN) varış noktası oldu. Hanoi, Kasım ayının başından itibaren Frankfurt’tan Mumbai (BOM) üzerinden haftada iki kez servis edilecek.

Lufthansa Cargo şimdiden Frankfurt’tan Bangkok (BKK) üzerinden Ho Chi Minh City’ye (SGN) haftada iki kez uçuyor ve böylece Vietnam’daki varlığını ikiye katlıyor.

Buna ek olarak, Frankfurt’tan Kansai (KIX) üzerinden Seul’e (ICN) seferler haftada üç uçuştan dörde çıkacak. Hong Kong’a (HKG) uçuş sıklığı da haftada dörtten beşe çıkarılacak.

Avrupa ve Kuzey Amerika arasındaki  haftalık 34 kargo uçağı rotasyonuna ilave frekanslar da eklenecek. Frankfurt’tan Mexico City’ye (MEX) hizmet haftada beşten altıya ve Chicago’ya (ORD) yediden sekize çıkarılacak.

Lufthansa Cargo, kış uçuş programında B777F ile Avrupa’dan Tel Aviv (TLV) ve Kahire (CAI)  haftada iki,  Güney Amerika’ya haftada dört sefer bağlantılarını sürdürecek.

Mevcut kış uçuş programı 30 Ekim 2022’de yürürlüğe giriyor. Lufthansa Cargo’dan on bir Boeing 777F ve AeroLogic’te aynı tip beş uçaktan oluşan kargo uçağına ilave olarak Lufthansa Cargo, ayrıca Lufthansa, Avusturya Havayolları, Brüksel Havayolları, Eurowings Discover ve SunExpress tarafından işletilen bir hafta 6.000’den fazla uçuşun yolcu uçağı kapasitelerini de pazarlayacak.

Lufthansa B777F