Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkKargo

Lityum Pillerin Hava Yoluyla Nakliyesi

70 / 100

Lityum Pillerin Hava Yoluyla Nakliyesi

Lityum piller, cep telefonlarından çocuk oyuncaklarına, arabalara ve e-bisikletlere kadar çok çeşitli tüketim mallarına güç sağlamak için tercih edilen enerji kaynağı haline geldi. Ancak, nakliye yönetmeliklerine uygun olarak hazırlanmadıkları takdirde güvenlik riski oluşturabilecek tehlikeli mallar olarak sınıflandırılırlar.Çok yoğun kullanılmasına rağmen çoğu insan, lityum pillerin uygun olarak hazırlanmadıkları takdirde güvenlik riski oluşturabilecek tehlikeli maddeler olduğunun farkında değildir.

Lityum Pillerin Hava Yoluyla Nakliyesi 21 Temmuz 2024

Lityum pil pazarı katlanarak büyüyor, talebi karşılamak için güvenli ve verimli bir taşıma sistemi sağlamamız gerekiyor.

CEIV Li-batt, havacılık endüstrisinde lityum pillerin oluşturduğu tehlikenin farkında olmama ve kargo gönderilerinde kasıtlı olarak yanlış beyan edilen ve uyumlu olmayan lityum pil vakalarının sayısındaki artışla ilgili endişelere yanıt olarak tanıtıldı. Tedarik zinciri boyunca lityum pillerin taşınması ve taşınmasında yeterlilik ve kalite yönetimi seviyesini iyileştirmek için temel standartlar oluşturur.

CEIV Li-batt sertifikası, IATA’nın son ürünlerindendir. ( CEIV sertifikaları arasında pharma, liveanimal gibi )

Lityum Pil (CEIV Li-batt) sertifikasyonu, lojistikçiler, nakliye komisyoncuları, taşıma işleri organizatörleri , antrepolar ve havayolları gibi kurumları kapsamaktadır. Lityum pil ürünlerinin, tedarik zinciri ilgili mevzuata uyarak güvenlik yükümlülüklerini ve taşıma düzenlemelerini yerine getirmesini sağlamak için tasarlanmış bir sertifika programıdır.

Lityum Pillerin Hava Yoluyla Nakliyesi 21 Temmuz 2024

Lityum pil ile çalışan araçların çoğalması, elektrikli ulaşım araçlarının giderek artması Lityum Pil (CEIV Li-batt) sertifikasyonun önemini ortaya koymaktadır.

Latam, Lityum Pil (CEIV Li-batt) sertifikasyonu ilk alan havayolu oldu. DHL Global Forwarding, İngiltere’de ilk Lityum Pil (CEIV Li-batt) sertifikasyonu kargo acentesi oldu.

2023 yılında hava kargo sektörünü zorlayacak konulardan bir tanesini Lityum Pil taşımaları oluşturacaktır. CEVA, dünya üzerinde 5 farklı merkezinde Lityum Pil (CEIV Li-batt) sertifikasyonunu aldı. Hong Kong Air Cargo Terminals Limited (Hactl), Lityum Pil (CEIV Li-batt) sertifikasyonunu da alarak elinde tüm IATA CEIV accreditations (Pharma, Fresh, Live Animals, Li-batt) sertifikalarını almış oldu.

Lityum Pillerin Hava Yoluyla Nakliyesi 21 Temmuz 2024

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu