Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Jettainer ve Lufthansa Akıllı ULD için Kolları Sıvadı

Jettainer Lufthansa ve Lufthansa Endüstriyel Çözümleri dijital konteyner geliştirmek için işbirliği yapıyorlar.

Jettainer , dünyanın en büyük ULD servis sağlayıcılarından bir tanesi. ULD ‘de “unit load device ” yani uçaklardaki yükler ( kargo ve bagaj ) için kullanılan üniteler. Hatta bu üniteleri kullanan uçak grubuna ULD li uçaklarda denir, uld siz uçaklara da Bulk uçak denir. Yığma yükleme yapılır.

Berlin’de 33. Uluslararası Tedarik Zinciri Konferansında,  “akıllı konteyner ” üretmek için ortaklık yaptıklarını, işbirliği içinde olduklarını duyurdular. Akıllı ULD , her zaman izlenebilir olacak, sıcaklık değişimlerini bildirecek, darbeler  ve  diğer dış değişkenlerin ölçümünü yapmasının yanı sıra durumuyla ilgili tüm bilgileri raporlama yeteneğine sahip olacak.  Diğer fonksiyonlar ise daha sonra yavaş yavaş eklenecek. Bu açıklama Jettainer adlı  ULD yönetim şirketi tarafından bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Jettainer GmbH Genel Müdürü Carsten Hernig ,  basın toplantısında şunları ekledi;

“Akıllı konteynerler gelecekte süreç zinciri içinde daha fazla şeffaflık sağlayacak. Burada servislerimizi müşterilerimize daha etkin kılabilmek adına bir çığır açıyoruz.”

Akıllı konteyner sadece bakım ve kontrol prosedürleri hızlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda ULD’nin yolculuğunun evreleri daha şeffaf bir şekilde görüntülenebilecek. ULD’nin kullanım sürecinde meydana gelen herhangi bir hasarda kim , nerede , ne şekilde ve kimin sorumluluğunda gibi sorular kolayca cevap bulacak, ULD yönetimi daha şeffaf ve kolay olacak.

Sonuç olarak yer hizmetleri şirketleri , kargo şirketleri , antrepolar, müşteriler vb firmalar ULD lere hizmet verirken daha özen gösterecekler. ULD’lerin ve kargoların hasar görmesi minimum seviyelere inecek.

@jettainer
@jettainer

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu