Latest Posts

Japan Airlines, cinsiyet ayrımı gözetmeyen selamlar için ‘bay ve bayanlardan’ vazgeçiyor

  • Japan Airlines, daha kapsayıcı, cinsiyet ayrımı gözetmeyen bir dil için ‘bayanlar ve baylar’ı bırakan en yeni havayolu oldu.
  • Havayolunun bir sözcüsü, ‘Olumlu bir atmosfer yaratabileceğimiz ve müşterilerimiz dahil herkese saygılı davranabileceğimiz bir şirket olmayı hedefliyoruz’ dedi.
  • Yeni dili benimseyen diğer önemli havayolları arasında Air Canada ve Avrupa’daki düşük maliyetli havayolu EasyJet bulunmaktadır.

Japan Airlines Pazartesi günü yaptığı açıklamada, diğer küresel havayollarının yolcular için daha kapsayıcı bir dil benimsemesinin ardından, cinsiyet ayrımı gözetmeyen selamları “bayanlar ve baylar” ile değiştireceğini söyledi.

Havayolu, havalimanlarında ve Japon havayolu şirketi tarafından işletilen uçuşlarda yapılan duyurularda 1 Ekim’den itibaren yeni tanımlama biçimlerinin kullanılacağını söyledi. Yerel basında çıkan haberlere göre, “Tüm yolcuların dikkatine” ve “Herkese günaydın” kabul edilen terimler arasında yer alacak.

Dünya çapında birçok havayolu benzer bir değişiklikler yaptı. Air Canada ve Avrupalı ​​düşük maliyetli havayolu EasyJet geçen yıl “bayanlar ve baylar” ı kullanmayacaklarını açıklamışlardı.

Japonya Havayolları sözcüsü Mark Morimoto Thomson Reuters Vakfı’na bir e-postada “Olumlu bir atmosfer yaratabileceğimiz ve müşterilerimiz dahil herkese saygılı davranabileceğimiz bir şirket olmayı hedefliyoruz” dedi.

“Cinsiyet, yaş, milliyet, ırk, etnik köken, din, engellilik, cinsel yönelim, cinsel kimlik veya diğer kişisel özelliklere dayalı ayrımcılık yapmayacağımızı taahhüt ettik.”

inside 2601081 640 2

Latest Posts

POPULER