Latest Posts

IATA 2020 trafik tahminini düşürdü

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Kuzey Yarımküre‘deki yaz seyahat sezonunun iç karartıcı bir şekilde sona ermesiyle beklenenden daha zayıf bir toparlanmayı işaret etmek için 2020 trafik tahminini düşürdü. 

IATA şimdi tüm yıl 2020 trafiğinin 2019’a kıyasla% 66 azalmasını bekliyor. Önceki tahmin % 63 düşüş oolarak açıklanmıştı. 

Ağustos 2019’a göre yolcu kilometresi (RPK)% 75,3 azalırken, Ağustos ayı yolcu talebi normal seviyelere göre büyük ölçüde azalmaya devam etti. Temmuz’daki% 79,5’lik yıllık daralmaya kıyasla yalnızca biraz iyileşti.

Ağustos kapasitesi (kullanılabilir koltuk kilometresi veya AKK sayısı) bir yıl öncesine göre % 63,8 azaldı ve yük faktörü 27,2 puan düşüşle Ağustos ayında tüm zamanların en düşük seviyesi olan % 58,5’e geriledi.

Yolcu talebinin ağustosta normal seviyelerin altında kalmaya devam ettiğine işaret edilen açıklamada, uçuş verilerine göre hava yolu yolcu hizmetlerindeki toparlanmanın bazı önemli pazarlarda Kovid-19 salgınına yönelik kısıtlamaların yeniden getirilmesiyle ağustos ayı ortalarında durduğu aktarıldı.

Dördüncü çeyrekte hava yolculuğu için ileri rezervasyonlar toparlanmanın azalmaya devam edeceğini gösteriyor. Küresel ÜYK’lerin yıllık büyümesindeki düşüşün Aralık ayına kadar -% 55’e düşmesi beklenirken, Aralık ayının bir önceki yıla göre % 68 düşeceği tahminiyle şimdi çok daha yavaş bir iyileşme bekleniyor.

iata logo e1508869865267
Resim
Resim
Resim

Latest Posts

POPULER