Latest Posts

Havayollarının Büyümesi 5 Yıldan Önce Mümkün Görünmüyor

Boeing CEO’su David Calhoun, dün havayolu endüstrisinin geleceği ile ilgili açıklamalarda bulundu. FOX News ile yaptığı konuşmada, büyümeye dönüş tahminlerini açıkladı. Gerçek büyümenin yaklaşık beş yıl boyunca gerçekleşmeyeceğini ama , şirketinin sağlıklı bir gelecek sağlamak için gerekenleri yapabileceğine inanıyor.

Boeing’in CEO’su David Calhoun yayında şunları söyledi,

“Uzun vadede ve uçak ihtiyacına doğrultuda, üç yıl boyunca 2019’da sahip olduğumuz trafik seviyelerine yavaşça geri döneceğimiz. Endüstrinin neredeyse 12 yıllık büyüme eğrisini yakalamak için 2 yıllık bir süreç daha gerekeceğini öngörüyoruz.

Kısa vadeli gelecekte havayollarının kaderinin yolcuların eline geçtiğini ve seyahat etme husuunda kendilerini nasıl hissettiğikleri ile doğru orantılı. Halkın havayolları ve kabin vb. güvenliğe nasıl tepki veerdiğine bağlı. Zaten havayolları bu güveni oturtmak için maske takma zorunluluğu, ateş ölçme, uçak içi servislerde kısıtlama gibi bazı önlemleri aldığını görüyoruz. Bunların normalleşmeyi sağlayıp sağlayamayacağını göreceğiz”

“Sektör genelinde, genel fikir birliği talebin önceki seviyelere dönmesinin en az üç yıl süreceği yönündedir. Tabii ki uçak üreticileri için bazı şeylerin normale dönmesi için ilave teslim sürelerine ihtiyaç var, çünkü havayolları yatırım yapacak bir pozisyona gelmeden önce bir veya iki yıllık bir büyüme görmeleri gerekecek.”

“Tabii ki, bir joker karakter, bir aşının geliştirilmesi her şeyi değiştirebilir. Hızlı bir geri dönüş ve toparlanma yaşanabilir”

boeing building med

Latest Posts

POPULER