Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Havacılık çalışanları iftar yemeğinde buluşuyor

62 / 100

Havacılık çalışanları iftar yemeğinde buluşacak

BAR Türkiye‘deki havayolu şirketlerinin çoğunu temsil eden bir endüstri birliği olarak faaliyet göstermektedir. BAR’ın en büyük görevlerinden biri, üyelerini endüstriyel ve hükümet gelişmelerinden haberdar etmek, sivil havacılıkla yakın ilişkilerde bulunmak ve üyelere bilgi vermek olarak öne çıkmaktadır.

Pandemi nedeniyle uzun zamandır bir araya gelemeyen havacılık çalışanlarını bir araya getirmek amacıyla güzel bir iftar yemeği düzenleyen BAR ve AOC, etkinliğin gerçekleşmesine olanak sağlayan Hampton by Hilton Istanbul Arnavutköy otel yöneticilerine teşekkür eder.

BAR adına Middle East Havayolları Türkiye Müdürü Nesrin Sander ve AOC adına Çelebi Havacılık İstanbul Havalimanı İstasyon Müdürü Murat Andaç açılış konuşması ve ev sahipliğini yapacaklar.

Bu güzel organizasyonda bulunan herkese afiyet olsun.

Board of Airline Representatives Nedir?

Havayolu Temsilcileri Kurulu (Board of Airline Representatives), kısaca BAR olarak bilinen, bir ülkede veya bölgede faaliyet gösteren uluslararası havayollarının çıkarlarını temsil eden bir organizasyondur. BAR, havayolları ile havalimanı otoriteleri, gümrük ve göçmenlik yetkilileri ve hükümet kurumları gibi yerel otoriteler arasında bir aracı olarak hareket eder.

BAR’ın temel rolü, üye havayollarının ortak çıkarlarını savunmaktır. Bu çıkarlar genellikle havayolu işletmelerini etkileyen havalimanı ücretleri, hava trafik kontrolü, güvenlik önlemleri ve diğer düzenleyici konuları içerir. BAR, üyelerine iletişim kolaylaştırması, yerel düzenlemeler ve prosedürler hakkında bilgi sağlama, endüstri etkinlikleri ve toplantıları düzenleme gibi çeşitli hizmetler de sunabilir.

Genel olarak, BAR’ın amacı, faaliyet gösterdiği ülkelerde veya bölgelerde havayolları için uygun bir işletme ortamı sağlamak ve üye havayollarının havacılık endüstrisinin karmaşık ve sık değişen düzenleyici ortamında yolunu bulmasına yardımcı olmaktır.

Airline Operators Committee Nedir?

Havayolu işletmecisi topluluğu, havayolu işletmelerinin işletmesinde yer alan kişi ve şirketleri ifade eder. Bu, havayolu yöneticileri, pilotlar, uçuş görevlileri, yer ekibi, bakım personeli ve diğer çalışanları içerir ve uçuşların güvenli, verimli ve karlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için birlikte çalışırlar.

Havayolu çalışanlarının yanı sıra, topluluk aynı zamanda Federal Havacılık İdaresi (FAA) gibi düzenleyici kurumlar, Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı (EASA) gibi dünya çapında hava yolu endüstrisi örgütleri olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) ve Havalimanları Konseyi Uluslararası (ACI) gibi endüstri örgütleri de dahil olur.

Havayolu işletmecisi topluluğu, yükselen yakıt fiyatları, artan rekabet, değişen tüketici tercihleri ve güvenlik endişeleri gibi birçok zorlukla karşı karşıyadır. Ancak, birlikte çalışarak ve en iyi uygulamaları paylaşarak, topluluk bu zorlukların üstesinden gelir ve dünya genelinde milyonlarca yolcuya güvenli ve güvenilir hava taşımacılığı sunmaya devam eder.

Havacılık çalışanları iftar yemeğinde buluşuyor 22 Haziran 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu