Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Hava-Sen Üye Sayısında Büyük Başarı: 5000 Üyeye Ulaştı!

68 / 100

Hava-Sen Üye Sayısında Büyük Başarı: 5000 Üyeye Ulaştı!

Havacılık sektöründeki çalışanların haklarını savunmak amacıyla kurulan Hava-Sen Sendikası, 1 Temmuz 2024 itibariyle önemli bir başarıya imza attı. Sendika, üye sayısını 5000’e çıkararak ilk hedefini aşmayı başardı. Bu önemli kilometre taşı, Hava-Sen’in havacılık sektöründeki etkisini artırma ve çalışanların haklarını daha etkin bir şekilde savunma konusundaki kararlılığını gözler önüne seriyor.

Hava-Sen, şimdi gözünü ikinci hedefine dikti: 10500 üyeye ulaşarak Yetkili Sendika statüsünü elde etmek. Bu statü, sendikanın toplu iş sözleşmelerinde daha güçlü bir konumda yer almasını sağlayacak ve havacılık sektöründeki çalışanların haklarını daha güçlü bir şekilde savunmasına olanak tanıyacak.

Hava-Sen’den yapılan açıklamada, “Şu ana kadar bize inanan, değişim isteyen ve ne istediğini bilen üyelerimize çok teşekkür ediyoruz. Değişim kolay değildir; enerji, kararlılık ve cesaret ister. Değişirseniz ayakta kalırsınız, değişemezseniz, maalesef ilerleyemezsiniz, kaybolup gidersiniz.” ifadeleriyle üyelerine ve destekçilerine minnettarlık dile getirildi.

Sendika, hem yasal limitleri aşma mücadelesi verirken hem de kökleşmiş algıları yıkmak için çalıştıklarını belirtti. İmkansızlıklar içerisinde de olsa, üyelerden aldıkları güç ile ilerlediklerinin altını çizdi. Açıklamada, “Daha kaybedecek çok haklarınız var. Kayıplara dur demek için Hava-Sen’e üye olun. Denenmişleri denemeye devam etmeyin. Hep aynı şekilde durarak veya hareket ederek çözüm ve değişim olamaz. Biz her zaman olduğumuz yerdeyiz. Gelirseniz, birlikte olacağız ve değiştireceğiz.” sözleriyle, sendikanın büyüme ve değişim konusundaki kararlılığı vurgulandı.

Hava-Sen’in bu başarısı, sendikal mücadelenin ne denli önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Sendika, havacılık sektöründe çalışanların haklarını daha iyi korumak ve geliştirmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hava-Sen Üye Sayısında Büyük Başarı: 5000 Üyeye Ulaştı! 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu