FUGO Yer Hizmetleri ve Maltepe Üniversitesi’nden eğitim iş birliği

0
1861

Havacılık piyasasının emektarlarından Kürşat Ulutaş ve Tansen Koçboğan’ın girişimiyle geçtiğimiz yıl kurulan FUGO Yer Hizmetleri, 2021 yılının başında faaliyetine başladı.

Yer Hizmetlerinde butik hizmet anlayışıyla havacılık piyasasının önemli aktörlerinden biri olmaya hazırlanan FUGO, kadrosunu olabildiğince daha önce deneyimi olan kişilerden oluşturdu.

Fugo anlaşma imzaladığı iki havayoluna yolcu hizmetleri, ramp hizmetleri, yük kontrol ve haberleşme hizmetlerini verecek. Hizmette kalite ve güven anlayışıyla kurulan FUGO, piyasada kalıcılaşmayı amaçlıyor.

FUGO Yer Hizmetleri, Güvenlik ve Tehlikeli Maddeler alanlarındaki eğitimlerini, Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle ve MYO Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı’nın uluslararası ve ulusal otoriteler tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerinden aldı.

Eğitimlerine 13 Temmuz 2020 tarihinde başlayan FUGO, tüm personeli için 19 farklı konuda 496 sertifika eğitimi alarak hizmet öncesi hazırlıklarını tamamladı.

Maltepe Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu havacılık konusunda aldığı çok sayıda yetkiyle ve uzun yıllar sektörde deneyimi olan öğretim görevlilerini istihdam etmesiyle biliniyor.

maltepe universitesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here