Hava Kargo Hakkında Herşey
Firma HaberleriHavacılıkHavayoluİGA Haberleri

FedEx’in 130 Milyon Dolarlık Lojistik Ağı Yatırımının Yeni İnşaat Aşaması Başladı

85 / 100

FedEx’in 130 Milyon Dolarlık Lojistik Ağı Yatırımının Yeni İnşaat Aşaması Başladı

 

FedEx Üst Yönetimi, İGA İstanbul Havalimanı’da inşaatı devam eden Yeni Küresel Hava Transit Tesisini Ziyaret Etti

Global FedEx Havayolu CEO’su Türkiye ve iGA İstanbul Havalimanı’nın Stratejik Önemini Vurguladı:

İstanbul, 28 Mart 2024 – FedEx Corp.’un (NYSE: FDX) bir yan kuruluşu ve dünyanın en büyük ekspres taşımacılık şirketi olan FedEx Express, bugün Hava Yolu ve Uluslararası Başkanı ve CEO’su Richard W. Smith‘in iş liderleri ve havalimanı yönetimi ile birlikte İGA İstanbul Havalimanı’nda yeni küresel FedEx hava transit tesisi için temelleri yerinde görmeye katıldığını duyurdu. Smith, FedEx’in Türkiye’de uluslararası hava kargoda hızla büyüyen önemli bir pazar olarak yükselişi sürecine bağlılığını yineledi.

 

fedex

Smith beyanında şu hususları paylaştı: “FedEx olarak işimiz ticaret, bu yüzden altı kıtayı birbirine bağlayan stratejik bir kargo merkezi olan iGA İstanbul Havalimanı’na yatırım yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Türkiye, mükemmel altyapısı, bağlantılılığı ve canlı iş ortamı ile FedEx için çok önemli bir pazardır. Tamamlandığında, bu yeni tesis kabiliyetlerimizi artıracak ve müşterilerimiz için küresel büyüme fırsatlarını daha da açacaktır.”

FedEx, stratejik konumu ve Avrupa’da 45 ülkeyi kapsayan FedEx kara yolu ağına sorunsuz bağlantısı nedeniyle İstanbul’u yatırım yapmak için seçti. Tamamlandığında, yeni tesis müşterilere, basitleştirilmiş gümrük işlemleri ile birlikte tek bir ağda hem paket hem de yük taşıma imkanı sunarak Türkiye’ye ve Türkiye’den üstün bir hizmete katkıda bulunacaktır.

Richard W. Smith ile birlikte ziyarette FedEx Express Avrupa Başkanı Karen Reddington, Türkiye Yer Operasyonları Başkan Yardımcısı Eser Sezek ve iGA İstanbul Havalimanı Vekil CEO’su Selahattin Bilgen de yer aldı.

fedex

FedEx Hakkında:

FedEx Corp. (NYSE: FDX), müşterilere ve işletmelere dünya çapında geniş bir taşımacılık, e-ticaret ve iş hizmetleri portföyü sunar. Yıllık 88 milyar dolar geliriyle şirket, rekabetçi olarak faaliyet gösteren, işbirlikçi olarak işletilen ve dijital olarak yenilik yapan FedEx şirketleri aracılığıyla entegre iş çözümleri sunar. Dünyanın en çok takdir edilen ve güvenilen işverenleri arasında sürekli olarak sıralanan FedEx, 500.000’den fazla çalışanını güvenlik, en yüksek etik ve profesyonel standartlar, müşteri ve topluluk ihtiyaçlarına odaklanmaya teşvik eder. FedEx, 2040 yılına kadar karbon nötr operasyonlara ulaşma hedefiyle dünyanın dört bir yanındaki insanları ve olasılıkları sorumlu bir şekilde ve ustalıkla bir araya getirmeye kendini adamıştır.

 

FedEx Express Hakkında

FedEx Express, dünyanın en büyük ekspres taşımacılık şirketlerinden biridir ve 220’den fazla ülke ve bölgeye hızlı ve güvenilir teslimat sağlar. FedEx Express, zaman hassasiyeti olan gönderilerin belirli bir zaman ve tarihte teslim edilmesi için küresel bir hava ve kara ağı kullanır.

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu