Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

EUROCONTROL’den Ukrayna’ya Destek

68 / 100

EUROCONTROL’den Ukrayna’ya Destek

EUROCONTROL, Avrupa Hava Trafik Yönetimi Örgütü, Ukrayna’ya destek vermek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşın birinci yıldönümü nedeniyle, on binlerce asker ve sivil öldürülmüş ya da yaralanmış, milyonlarca Ukraynalı ülkesini terk etmek zorunda kalmıştır. Bu durum, Ukrayna’nın sivil havacılık sektörü dahil olmak üzere altyapısına da zarar vermiştir.

Ukrayna hava sahasının sivil uçuşlara kapatılması, bazı komşu ülkelerin hava sahasının önemli ölçüde kısıtlanması ve Rusya’nın Avrupa havayollarına hava sahasını kapaması (ve Avrupa hava sahasının Rus havayollarına kapalı olması) ağ üzerinde büyük etkilere neden olmuştur. Birçok rota kapatılmış veya büyük sapmalar gerektirdiği için giderek ekonomik olmaktan çıkmıştır.

EUROCONTROL, Ukrayna’nın havacılık kapasitesini geri kazanmasına yardımcı olmak amacıyla birçok alanda çalışmalar yürütmektedir. EUROCONTROL, Ukrayna İyileştirme Planı’nı oluşturarak Ukrayna’nın havacılık sektörüne esaslı destek sağlamaktadır. Bu plan kapsamında birçok alanda çalışmalar başlatılmıştır.

EUROCONTROL, havacılık sektöründeki meslektaşlarının doğrudan desteklenmesi için de çalışmalar yürütmektedir. EUROCONTROL, hava trafiği tekrar normale döndüğünde operasyonel hazırlıklarını sağlamak ve çalışanların işlerini yeniden başlatmalarına yardımcı olmak için Ukrayna’ya bir destek yardımı da sağlamıştır.

EUROCONTROL'den Ukrayna'ya Destek 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu