Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

Etihad Bilgilendirme: Churning Politikası

71 / 100

Etihad Bilgilendirme: Churning Politikası

Etihad Havayolları, seyahat acentalarına Space Churning Politikası hakkında önemli bir bilgilendirme mesajı gönderdi. Bu politika, yüksek sayıda ve tekrarlanan rezervasyon ve iptallerin belirli amaçlarla yapıldığı durumları hedef alıyor. Bu amaçlar arasında birden fazla PNR oluşturma, biletleme süresini uzatma, ücret kuralını atlatma ve GDS üretkenlik hedeflerine ulaşma gibi durumlar bulunuyor.

Ancak, bu uygulamaların kesinlikle yasak olduğu ve segment bazında faturalandırılacağı vurgulanıyor. Ayrıca, Etihad Havayolları, bu politikanın ihlali nedeniyle seyahat hizmeti sağlayıcılarından kaynaklanabilecek her türlü kayıp ve zarardan sorumlu tutma hakkını saklı tutuyor.

Bu bilgilendirme mesajıyla birlikte, seyahat acentalarının daha fazla bilgi için etihadhub.com’daki GDS en iyi uygulama bağlantısını incelemesi öneriliyor.

Bu gelişmelerin haber değeri taşıdığı ve seyahat endüstrisindeki önemli bir politika değişikliğini yansıttığı belirtiliyor.

Etihad Bilgilendirme: Churning Politikası 28 Mayıs 2024

Değerli Seyahat Acentamız,

Dağıtım maliyetlerimizi kontrol altında tutmak ve tasarrufa yönelik çalışmalarımız dahilinde Space Churning Politikamız hakkında önemli bilgilere dikkatinizi çekmek isteriz.

.

Space churning

 

Yüksek sayıda ve tekrarlanan rezervasyon ve yer iptali genellikle şu amaçlarla yapılır:

– Birden fazla PNR oluşturma

– Biletleme süresini uzatmak, ücret kuralını atlatmak, aşırı envanter kontrolü yapmak veya GDS üretkenlik hedeflerine ulaşmak için aynı misafirin, uçuşun, sınıfın, tarihin veya rotanın iptali ve/veya yeniden rezervasyonu.

 

Yukarıdaki uygulamalar kesinlikle yasaktır ve segment bazında faturalandırılacaktır.

 

Churning policy:

 

 

Etihad Havayolları, bu politikanın ilgili seyahat hizmeti sağlayıcıları tarafından ihlali nedeniyle meydana gelebilecek her türlü kayıp ve zarardan seyahat hizmeti sağlayıcısını sorumlu tutma hakkını saklı tutar.

Daha fazla bilgi için etihadhub.com üzerindeki GDS best practice bağlantısını inceleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Etihad Airways

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu