HavacılıkEmirates HaberleriHavayoluManşet

Emirates ve flydubai, ortaklıklarının beşinci yılını kutluyor

82 / 100

Emirates ve flydubai, ortaklıklarının beşinci yılını kutluyor

Emirates ve flydubai iş birliğinin yolculara nasıl daha fazla avantaj sunduğuna dair bilmeniz gereken beş şey

Emirates ile flydubai’nin yolculara dünyanın her köşesine rakipsiz seyahat seçenekleri sunmak için güçlerini birleştirerek kapsamlı ortaklıklarını hayata geçirmelerinin üzerinden tam beş yıl geçti. İki havayolu verdikleri sözü yerine getirerek, ortaklıklarının başladığı 2017 yılından bu yana önemli ölçüde genişleyen ortak uçuş ağı ile 250.000’den fazla uçuşta 11 milyondan fazla yolcu rahat bir seyahatin keyfini çıkardı.

Standart Ortak Uçuş modelinin ötesine geçen bu yenilikçi ortaklık bugün entegre uçuş ağı iş birliği, uçuş planı optimizasyonu, Dubai Uluslararası Havalimanı’nın (DXB) 2 ve 3 numaralı terminalleri arasında rahat aktarma ve tek güzergah üzerinden bagaj transferi imkanlarının yanı sıra ortak yolcu sadakat programı olan Emirates Skywards kapsamında karşılıklı avantajlarını içeriyor.

İşte Emirates ile flydubai iş birliğinin öne çıkan beş özelliği ve sunduğu avantajlar:

Rakipsiz seçenekler sunan ortak uçuş ağı: Yolculara şu anda, günde ortalama 250’den fazla ortak uçuşla 98 ülkede 215 uçuş noktasına seyahat şansı sunuluyor. Emirates yolcuları yalnızca flydubai’nin sefer düzenlediği 80’den fazla uçuş noktası için rezervasyon yapabilirken, flydubai yolcuları da Emirates’in sefer düzenlediği 99’dan fazla uçuş noktası arasından istediğini seçebiliyor. Hem iş hem tatil amaçlı seyahat eden yolcuların favori seyahat güzergahları olarak Katmandu, Kuveyt, Maldivler, Tel Aviv ve Zanzibar öne çıkıyor.

flydubai

Yolculara maksimum avantaj sunan ortak yolcu sadakat programı: Ortaklık sayesinde son beş yılda 8,5 milyondan fazla üye, 150 milyar Skywards Mili kazanarak Emirates ve flydubai’nin yolcu sadakat programının sunduğu avantajlardan yararlandı.

DXB’de kolay bağlantı imkanları: Yolcular DXB’de, kolay check-in, hızlı bagaj transferi, Terminal 3’teki Emirates Dinlenme Salonlarına ve Terminal 2’deki flydubai Dinlenme Salonuna yolcu erişimi, her iki havayolunun da uçuş programlarını genişletmesi sayesinde daha kısa aktarma süresi ve 3 numaralı Emirates Terminali üzerinden 33 flydubai uçuş noktasına gerçekleştirilen seferlerle rahat bağlantı imkanlarından yararlanıyor.

Sürekli büyüyen uçuş ağı: Uçuş planlarına yeni seferler eklemeye devam eden Emirates ve flydubai, her ay iki havayolu arasında aktarma yapan 270.000 yolcuya yeni seyahat imkanları sunuyor. Bahreyn, Kuveyt, Karaçi, Maldivler, Suudi Arabistan’daki önemli şehirler ve Tel Aviv gibi uçuş noktalarına her gün yapılan birden fazla seferle yolculara daha fazla esnek seyahat imkanı sunuluyor. Ayrıca iki havayolu şirketi kendi ağlarını da genişletmeye devam ediyor.

Örneğin Emirates, yakın zamanda Rio de Janeiro ve Buenos Aires seferlerine yeniden başladı. Al Ula, Namangan, Osh, Pisa ve Semerkant gibi şehirlere başlattığı seferlerle flydubai’nin ağı 2022 yılında her zamankinden daha fazla büyüdü. flydubai ayrıca 2023’ten itibaren Maldivler’de Gan’a, İtalya’da Cagliari ve Milano-Bergamo’ya, Yunanistan’da Korfu’ya ve Tayland’da Krabi ve Pattaya’ya seferler başlatacağını, Suudi Arabistan’daki Abha, Ha’il, Hofuf ve Tabuk bölgelerine yapılan seferlerin de yeniden başlayacağını duyurdu.

Yolcu deneyimini iyileştirmek için sürekli yatırım: Daha zengin yemek opsiyonları ve daha sürdürülebilir seçenekleri de içeren 2 milyar dolarlık Emirates yatırımı kapsamında, bu aydan başlayarak 120 uçak Premium Economy Class koltuklarla yenilenecek. flydubai ise kısa ve orta mesafeli uçuşlarında kullanmaya başladığı yeni Business Class yatağa dönüşebilen koltuklarla yolculara daha fazla konfor sunuyor. Filosunu genişleterek 70 Boeing 737 uçağa çıkaran flydubai, mevcut uçaklarının bazılarını yenilerken ileride filosuna katacağı uçakları da yeni Business Class koltuklarla donatacak.

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor. 

Detaylı bilgi için: www.emirates.com/tr 

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu