Latest Posts

Emirates, Özel Ramazan Kutuları Hazırlamak İçin Dubai’deki Sanatçılarla İş Birliği Yapıyor

Emirates’in özel Ramazan ikramları 13 Nisan’da başlıyor.

Emirates, her yıl Ramazan ayında sunduğu özel ikramları doğrultusunda bu sene de kutsal ayda oruç tutan yolcularının yemeklerini özel tasarımlarla hazırlanmış hazır yemek kutularında sunuyor. Bu yıl, havayolunun kurum içi tasarımcıları ve üretim tasarım ekibi yerel sanatçılarla iş birliği yaparak havayolunun imzası haline gelen Ramazan ikramlarının özel bir versiyonu için tasarımlar hazırladı. 

Dubai merkezli sanatçılar, çeşitli engelleri olan ve farklı alanlardaki başarılarıyla BAE’de takdir kazanmış, azimli insanlar olarak tanınıyor. Tasarımlar, salgın başlamadan önce yerel bir sanat stüdyosunda yürütülen ortak çalışmalar neticesinde ortaya çıktı. Atölye çalışmaları sırasında ekip ve sanatçılar bir günlüğüne bir araya gelerek Ramazan’ın kendileri için ne ifade ettiğini düşünüp bundan ilham alarak tasarımlarına başladılar. İlgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Sanatçılar, daha önce Mawaheb from Beautiful People adlı bir sanat stüdyosu bünyesinde çalışıyordu. Arapça dilinde “yetenek” anlamına gelen Mahaweb, özel ihtiyaçları olan yetişkinlere yönelik Dubai merkezli bir sanat stüdyosu olarak faaliyet gösteriyordu. COVID-19 salgınının etkileri nedeniyle stüdyo ne yazık ki kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Özel olarak tasarlanmış bu kutular, Dubai’li azimli sanatçıların yaratıcılığını ve yeteneklerini tüm dünyaya gösteriyor.

Emirates’in Ramazan İkramları

Artık Emirates’in imzası haline gelmiş olan ve 20 yılı aşkın bir süredir devam eden Ramazan ikramları, Emirates’in yolcularına 13 Nisan’da başlaması beklenen kutsal ayda konforlu bir yolculuk sunma kararlılığının bir göstergesidir. Oruçlarını uçakta açan veya uçakta sahur yapan yolculara, özel tasarım kutularda besleyici değeri yüksek yemekler ikram edilecek. Her kutuda, tavuk, karnabahar veya tahinli ve muhammaralı (salçalı) patlıcan salatası veya Fas tavuklu ve humuslu fırında patates ve soğan salatası ile sandviçler, Arap ekmeği, hurmalar, laban ve su ikram edilecektir. İftar kutularında ek olarak Emirates uçuşlarında sunulan yemekler de yer alacak ve her hafta farklı bir menü sunulacaktır.

1617879992 2021 02 22 emirates0035 16x9 scaled

Bu özel yemekler, belirli Emirates seferlerinde her uçuş sınıfında yolculuk yapan ve iftar veya sahur saatleri sefer saatlerine denk gelen yolculara sunulacaktır. Buna, Körfez bölgesine/Körfez bölgesinden yapılan uçuşların yanısıra, Ramazan ayı boyunca Cidde ve Medine’ye seyahat eden Umre grupları da bu ikramlardan yararlanabilecektir. Kutsal ay boyunca, Umre günü uçuşları da dâhil olmak üzere, Cidde ve Medine’ye yapılan tüm uçuşlarda sıcak yemekler yerine soğuk yemekler sunulacaktır.

1617879978 se9a5399 2 scaled

Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi, ice, 4500 kanal içeren eğlence kataloğunun bir parçası olarak Ramazan ayına özel dini programlar da içerecektir. 

Emirates’in Dubai’daki havalimanı salonlarında ise, kutsal ay boyunca Arap kahvesi, hurma, tatlı ve mercimek çorbası ikram edilecek. Uçağa binmeyi bekleyen yolculara, iftar ve sahur saatlerinde kapılarda hurma ve su ikramı da yapılacak.

Uçakta ve Havalimanında Bayram Kutlamaları

Ramazan Bayramı’nda da Emirates, Körfez bölgesine/Körfez bölgesinden uçuşlarda, 13-16 Mayıs arasında geçerli olmak üzere, özel Bayram menüsü sunacak. First ve Business Class yolcuları, Mashwi Al Jider veya safranlı domates soslu Kuzu Köfte ve zereshk pilavı gibi geleneksel Ortadoğu yemeklerini tadabilirler. Ekonomi sınıfındaki müşteriler ise, Aish Al Saraya veya hurmayla süslenmiş Hint irmiği muhallebisinin tadını çıkarabilirler.

Ramazan Bayramı için hediye almak isteyen müşteriler, çoğu uçuşlarda hizmete açılan, EmiratesRED uçuş içi perakende kataloğundaki ürünleri %15 indirimli fiyatlardan satın alabilirler.

Uçakta ve havalimanında Ramazan ikramı ve Ramazan Bayramı kutlamaları, Emirates yolcularının deneyimlerini benzersiz ve sezona özel hizmetlerle zenginleştirme taahhüdünü göstermektedir.

Emirates yolcuları, havayolunun esnek rezervasyon seçenekleriyle ve her uçuşta geçerli olan COVID-19 dahil çoklu risk içeren seyahat sigortasının sağladığı gönül rahatlığıyla seyahat edebilirler. Emirates ayrıca, müşterilerinin ve çalışanlarının güvenliğini sağlamak için yolculuğun her aşamasında kapsamlı bir dizi önlemi de uygulamaya koymuştur.

Daha fazla bilgi için COVID-19 bilgi merkezi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Emirates hakkında:

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, İstanbul Havalimanı’ndan haftanın her günü uçuş gerçekleştiriyor.

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.