Latest Posts

Emirates En Yoğun Seyahat Döneminin 2021’in Başında Olacağını Öngörüyor

Emirates bu hafta sonu seyahatlerin yeni bir zirveye ulaşmasını bekliyor. 2 ve 3 Ocak 2021 tarihlerinde, şehre geliş yoğunluğuna ek olarak, yüksek sayıda yolcu da Dubai’den ayrılmak üzere Emirates’e ayrılan Terminal 3’ün yolunu tutacak. Her iki gün boyunca 70.000’den fazla yolcu Emirates ile uçacak.

Yolculara gidecekleri yere ilişkin en son seyahat koşullarını kontrol etmeleri ve kalkıştan en geç üç saat önce havaalanına gelmeleri tavsiye edilmektedir. Yolcuların Terminal 3’e gelirken beklenen trafik yoğunluğu nedeniyle gecikmelerin önüne geçmek için yolculuklarına ilave süre tanımaları da önerilmektedir. 

Havaalanında fiziksel olarak check-in yapan yolcuların, seyahat sınıfından bağımsız olarak, kalkıştan en geç 3 saat önce check-in yapmaları rica olunur. Tarifeli uçuş kalkışına 60 dakikadan az süre kala gelen yolcular kabul edilemeyeceklerdir. Ayrıca uçuşun kalkışına 48 saat öncesinden 90 dakika öncesine kadar online check-in yapılabilmektedir. Online check-in yapmayı tercih eden yolcuların ise uçuş kartlarını almak üzere havaalanında check-in gişelerini ziyaret etmeleri ve her varış ülkesi için gerekli seyahat belgelerini doğrulamaları gerekmektedir.

Yolcuların daha keyifli bir havaalanı deneyimi yaşamaları için temassız check-in ve valiz bırakma kiosklarını kullanmaları önerilmektedir. Bu hizmet, istenilen ek koşullar nedeniyle, Kanada, Hindistan ve Hong Kong haricinde tüm diğer destinasyonlar için kullanılabilmektedir. 32 yeni temassız valiz bırakma makinesi ve 16 check-in kiosku ile, Emirates check-in çalışanları tarafından hizmet verilen gişelerle birlikte yoğun dönemde bekleme süresini kısaltmaya yardımcı olacaktır. 

Ayrıca yolcular, daha az belge kontrolü ve daha az kuyrukla Terminal 3’ten biniş kapılarına kadar belirli check-in gişelerinden sağlanan Emirates’in temassız biyometrik biniş sisteminden de faydalanabilirler. Göç formaliteleri de gerek akıllı kapılarla, gerekse tünellerde yer alan biyometrik yüz tanımının etkin hale getirilmesiyle kolaylaştırılmıştır.

Check-in yaptıktan sonra yolcuların uçağa binmek üzere çıkış kapısına zamanında ulaşabilmeleri için tavsiye edilen adımları takip etmeleri önerilir. Kapılar kalkıştan 90 dakika önce açılır, uçağa biniş ise her uçuştan 45 dakika önce başlar ve kapılar kalkıştan 20 dakika önce kapanır. Yolcular kapıya geç vardıkları takdirde, uçağa kabul edilemeyeceklerdir. Uçuşların vaktinde kalkmasını sağlamak için adına check-in kapanış saatlerine uyulması zorunludur.

Yolcuların seyahatlerinden önce varış noktalarına göre en son COVID-19 tedbirlerini kontrol etmeleri önerilir. 

Vatandaşların ve uluslararası ziyaretçilerin Dubai’ye giriş koşulları hakkında daha fazla bilgi almak için şu adresi ziyaret ediniz: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/covid-19/dubai-travel-requirements/

Esneklik ve güvence: Emirates’in rezervasyon politikaları, yolcularına seyahat planlarında esneklik ve güven sunar. 31 Mart 2021 tarihinde veya öncesinde seyahat etmek üzere bir Emirates bileti satın alan yolcular, seyahat planlarını değiştirmek zorunda kalmaları durumunda cömert rezervasyon koşullarından ve seçeneklerinden yararlanabilmekteler. Yolcular seyahat tarihlerini değiştirme veya bilet geçerlilik süresini iki yıl uzatma seçeneklerine de sahiptir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayınız. 

COVID-19 PCR testi: Dubai’den kalkış öncesi COVID-19 PCR testi belgesine ihtiyaç duyan Emirates yolcuları, sadece bilet veya biniş kartlarını göstererek Dubai’deki kliniklerde özel fiyatlardan faydalanabilirler. 48 saat içinde sonuç veren evde veya ofiste uygulanan testler de mevcuttur. Daha fazla bilgi için: www.emirates.com/flytoDubai

Güvenle Seyahat Edin: Tüm Emirates yolcuları havayolunun sektörde bir ilk olan, çoklu risk içeren seyahat sigortası ve COVID-19 teminatı sayesinde güvenle ve ekstra gönül rahatlığıyla seyahat edebilir. Bu teminat, 1 Aralık 2020 tarihinde veya sonrasında satın alınan tüm biletler için Emirates tarafından yolculara ücretsiz olarak sunulmaktadır. COVID-19 tıbbi teminatına ek olarak, Emirates’in bu hizmeti, diğer çoklu risk içeren seyahat sigortası ürünlerine benzer şekilde seyahat esnasındaki ferdi kazalar, kış sporları teminatı, kişisel eşyaların kaybı ve beklenmedik hava sahası kapanışları nedeniyle seyahatlerdeki aksaklıklar için koşulları, seyahat önerileri ve tavsiyeleri de içermektedir. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Sağlık ve güvenlik: Emirates, seyahatlerinin her adımında yolcuların ve çalışanlarının gerek yerde gerekse havada güvenliklerini sağlamak amacıyla tüm yolculara maskeler, eldivenler, el dezenfektanı ve antibakteriyel mendiller içeren ücretsiz hijyen kitlerinin dağıtılması da dahil olmak üzere, kapsamlı bir dizi tedbiri uygulamaya koymuştur. Bu tedbirler ve her uçuşta sunulan hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki adresi ziyaret ediniz: https://www.emirates.com/tr/turkish/help/your-safety/ .

emirates 2021

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.