Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Firma HaberleriHavacılık

El Al İstanbul Uçuşları Başlıyor

El Al İstanbul Uçuşları Başlıyor

63 / 100

El Al İstanbul Uçuşları Başlıyor

İsrail’in milli havayolu şirketi El Al, Türkiye ile diplomatik ilişkilerin yeniden normalleşmesinin ardından İstanbul’a uçuşlarını yeniden başlattı. 30 Mart’tan itibaren, başlangıçta Boeing 737-800 uçağı kullanarak haftada üç kez uçuş yapacaklar ve hizmet, eğlence yan kuruluşu Sun d’Or adına olacak. İlerleyen zamanlarda haftalık uçuş sayısı dörde çıkacak.

İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkiler, 2010 yılında İsrail’in Gazze’ye yönelik müdahalesi nedeniyle bozulmuştu. Ancak iki ülke, geçen Ağustos ayında diplomatik ilişkileri yeniden kurma kararı almıştı. Bu sayede iki ülke arasında 1951 yılından beri ilk kez yeni bir ikili sivil havacılık anlaşması da imzalandı.

El Al’ın Türkiye’ye yeniden başlattığı uçuşlar, Türkiye ile İsrail arasındaki kapasiteyi artıracak ve İsrail hükümeti, 2023 yılında 1 milyon İsraillinin Türkiye’yi ziyaret etmesini bekliyor.

Ayrıca, El Al, Suudi Arabistan ve Umman’ın hava sahasını tüm taşıyıcılara açmasının ardından Umman’a uçuş gerçekleştiren ilk İsrail havayolu şirketi oldu. El Al Flight 083, Tel Aviv’den Bangkok’a gitmek üzere Suudi Arabistan ve Umman üzerinden yeni bir koridor kullanarak Umman semalarında sefer düzenledi. Bu gelişme, El Al’ın önümüzdeki ay dört uluslararası rotayı başlatmayı planlamasıyla birlikte geldi.

Bunun yanı sıra, El Al, mart ayından itibaren haftada iki kez Boeing 787-8 uçaklarıyla Tokyo Narita’ya uçuşlar gerçekleştirecek ve İsrail ile Japonya arasındaki kesintisiz hizmetin tek operatörü olacak.

El Al İstanbul Uçuşları Başlıyor 20 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu