Latest Posts

Düşük maliyetli havayolları bu dönemi daha az zararla geçiriyor

Kamuoyu’nda ‘Ucuzcu’ olarak tanımlanan düşük maliyetli havayolu şirketlerinin korona krizi diğerlerine göre daha az zararla geçirdiği belirtiliyor.

GlobalData’nın yaptığı araştırmaya göre bu dönemde alınan tutumlu maliyet düşürücü önlemler ve operasyonel düzenlemeler sonucu düşük maliyetli havayolu şirketlerinin diğerlerine göre daha az zarar ettiği, korona sonrası dönenme düşük maliyetli havayollarının büyüyeceği belirtiliyor.

Araştırma kapsamında düzenlenen anketi değerlendiren GlobalData Seyahat ve Turizm Analisti Gus Gardner “Tüm havayolları, Covid-19’dan büyük zarar gördü. Düşük maliyetli taşıyıcılar zaten düşük olan maliyetleri daha da düşürmeyi başardıkları için bu dönemi daha az zararla geçiriyor” dedi.

Gus Gardner düşük tarifeli havayolları’nın korona sonrası dönemde de artan karşılanabilirlik ihtiyacını daha iyi karşılayacakları belirterek şunları söyledi

“Bu havayolları, pandeminin bir sonucu olarak muhtemelen pazarda daha güçlü bir yer edinecek. Boş zaman yolculuğu büyük olasılıkla önce toparlanacak. Ayrıca düşük tarifeli havayolları kısa mesafeli çalıştığı için, ve insanların korona sonrasında da evlerine yakın gezileri tercih edecekler. Bu da düşük maliyetli havayollarına yarayacak.”

Kaynak:https://www.turizmgazetesi.com/

aircraft 513641 640

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.