Latest Posts

Dünya’nın 5. en büyük uçurtması Kocaeli’de gökyüzünü renklendirdi 

Dünya’nın 5. en büyük uçurtması Kocaeli’de gökyüzünü renklendirdi

Büyükşehir Belediyesi ve KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi işbirliği ile Sekapark’ta düzenlen ‘’Uçurtma Festivali’’nde Türk bayraklı 60 metrekarelik dev uçurtma, gökyüzünde süzüldü.

Kocaeli sahili Sekapark’ta düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan ‘Uçurtma Festivali’nde uçurulan Türk bayraklı 60 metrekarelik dev uçurtma gökyüzünde dalgalandırıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ‘Uçurtma Festivali’, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi işbirliğiyle Sekapark Uçurtma Tepesi’nde düzenlendi. Festival alanında 60 m2’lik dev Türk bayrağı uçurtması ile yapılan gösteri, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Türk bayraklı uçurtmaların gökyüzünü süslediği festivale katılan üniversiteli ve liseli gençler, Büyükşehir Bando Takımı’nın müzikleriyle uçurtmalarını uçurarak Cumhuriyet Bayramı coşkusunu da doyasıya yaşadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Yılmaz, Havacılık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Didem Rodoplu Şahin’in katıldığı şenlik, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Gençlerin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Özak, “Bugün bu gökyüzüne özgürce bakmamıza vesile olan tüm kahramanlar gibi siz de geleceğimize sahip çıkın.” dedi.

Daha sonra üniversiteli ve liseli gençler, Büyükşehir Bando Takımının müzikleri eşliğinde Türk bayraklı uçurtmalarını gökyüzüne bırakarak, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı.

60 m2’lik uçurtmayı 4 kişilik ekip uçurdu
7’den 70’e birçok vatandaşın ilgi gösterdiği festival için özel olarak tasarlanan dünyanın 5’inci en büyük bayrak uçurtmaları sıralamasında olan 60 metrekarelik dev Türk bayraklı uçurtma, 4 kişilik ekip tarafından havalandırıldı. Dev uçurtmanın yanında üniversiteli ve liseli gençlerde kendilerine verilen yüzlerce Türk bayraklı uçurtmaları uçurarak Kocaeli semalarında görsel bir şölen oluşturdu. Festival alanında ayrıca kurulan atölyelerde ziyaretçilere, uçurtma yapımı ve uçuş teknikleri öğretildi.

kocaeli 3


Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık, gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, bulut ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 4 kişi, açık havaGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava ve doğaGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, açık hava ve doğaGörüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü, çim ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, çim, açık hava ve doğaGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar, ağaç, çocuk, ayakkabılar ve açık havaGörüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

 

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.