Hava Kargo Hakkında Herşey
Firma HaberleriGüncel Haberler

DÜNYA HAVA TRAFİK KONTROLÖRLERİ GÜNÜ

hava_trafik 2Büyük DHMİ ailesinin müşterek çabalarıyla kuruluşumuz,  başarıdan başarıya koşan küresel bir marka haline gelmiş bulunuyor.

 

Başarılarımıza tanıklık eden rakamlara baktığımızda hepimizin göğsünü kabartan çok parlak bir tabloyla karşılaşıyoruz.

 

Hava ulaşımında son on iki yılda ortalama yıllık büyüme; toplam uçak trafiğinde (üst geçiş dâhil) % 10, yolcu trafiğinde % 14,5, Yük trafiğinde ise % 10,1 artış gerçekleşti.

 

Üstgeçişler ile birlikte geçen yıl hizmet verilen uçak trafiği 1,5 milyona çıktı, rakamın bu yılın sonunda 1,7 milyona ulaşması bekleniyor.

 

Başta Atatürk Havalimanımız olmak üzere, özellikle turizm ağırlıklı havalimanlarımızda üst üste rekorlar kırılıyor. Sürekli artan yoğunluğa rağmen, gecikmeler azalıyor, kuruluşumuz rötarların en aza indiği havalimanları arasında dereceye giriyor, ödüller alıyor. Bir milyon km2’yi aşan Türkiye Hava Sahası mükemmel şekilde yönetiliyor. Tüm havalimanlarında sistem saat gibi işliyor, yolcularımız konfor ve emniyet içinde seyahat imkânı buluyor.

 

DHMİ ailesinin ortak eseri olan bu övünç tablosunda Hava Trafik Kontrolörlerimizin büyük payını vurgulamak istiyorum.

 

Hava Trafik Kontrol Hizmetinin; uluslararası standartlara uygun olarak yerine getirilmesi, hava trafiğindeki artışa paralel olarak uçuş emniyetinin üst düzeyde tutulması, can ve mal güvenliğinin korunması açısından büyük önem taşıyor. Bu önemli görevi, üstün dikkat ve sorumluluk bilinciyle yürüten Hava Trafik Kontrolörlerimize minnet ve şükranlarımı iletiyorum.

 

Bu duygularla;

 

24 saat trafiğe açık havalimanlarında; hava trafik hizmetini bayram, afet, kar kış demeden kesintisiz olarak devam ettiren hava trafik kontrolörlerimizin 20 Ekim Dünya Hava Trafik Kontrolörleri Gününü kutluyor; başarılarının devamını diliyorum.

 

Hepinizi sevgilerimle selamlıyorum.

 

 

Orhan Birdal

DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve

Genel Müdürü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu