Hava Kargo Hakkında Herşey
Havacılık

DHMİ ARFF Derneğinde Olağanüstü Genel Kurul’un Tüm Detayları

DHMİ ARFF Derneğinde Olağanüstü Genel Kurul…

ARFF Görevlilerinin yoğun ve ısrarlı isteği üzerine ve DHMİ ARFF Merkez Şube Müdürlüğünün gayretleriyle; DHMİ bünyesinde örgütlü ARFF Görevlilerinden (Havalimanı İtfaiyecileri) oluşan Hava Kurtarma ve Yangınla Mücadele Derneği, Hava Arama ve Kurtarma Derneği ve ARFF Teknikerleri Çalışma Grubu nisan ayında yapılan ARFF Seminerinde Hava Arama ve Kurtarma Derneğinin feshedilmesi ile ARFF Teknikerleri Çalışma Grubunun çalışmalarını durdurması ve her iki organizasyon mensuplarının da Hava Kurtarma ve Yangınla Mücadele Derneğine üye olarak tek çatı altında birleşmesi kararını almıştı. Bu kararın alınması bazı şartlara bağlanmıştı ve söz konusu şartlardan bir tanesi 16 temmuzda Olağan Üstü Genel Kurul yapılmasıydı.

Her üç organizasyon temsilcileri de tüm hususlar ve şartlar üzerinde mutabık kalarak alınan kararlar uygulamaya konmuştu. 15 Temmuz gecesi yaşanılan kalkışmadan dolayı olağan üstü genel kurul yapılamamış ve ülkede siyasi normalleşme dönemi başlayınca ARFF Görevlilerinin ısrarı ve DHMİ Merkez ARFF Şube Müdürlüğünün gayretleriyle 19 kasım cumartesi günü olağan üstü genel kurul yapılması kararlaştırılmıştı.

Hava Kurtarma ve Yangınla Mücadele Derneğinin Kurucu üyesi ve 7 yıla yakın bir süredir Dernek Başkanlığını yürüten Esenboğa Havalimanı ARFF Şube Müdürlüğü ARFF Ekip Sorumlusu ve ARFF Eğitimcisi Turan AYANLAR ve ekibi ile Esenboğa Havalimanı ARFF Şube Müdürlüğü Eğitim Şefi ve ARFF Eğitimcisi Levent ERKEK ve ekibi arasında geçen seçimlerde Genel Kurulun oy çokluğu ile Dernek Başkanlığı el değiştirerek Levent Erkek ve ekibine verildi.

ARFF Memurları teveccühlerini Levent ERKEK ve ekibinden yana kullandılar. Genel Kurulun büyük çoğunluğunun teveccühüne nail olarak seçimleri kazananan Levent ERKEK ve ekibi hangi vaatlerde bulundular sorusu belki de Genel Kurulun isteğini açıklamaya yetecektir. Hava Kurtarma ve Yangınla Mücadele Derneğinin Yeni Başkanı Levent ERKEK’in kürsü konuşmasından birkaç satırbaşı:

  • Bizim kavgamız meslek kavgasıdır. ARFF Teşkilatının temel sorunları:
  • Havacılık Tazminatında eşitsizlik
  • Teknik Hizmetler Sınıfına Geçiş için yapılacak düzenlemeler
  • ARFF Teknik kadrosunun ihdası
  • ARFF Teşkilatlarında görevli Şef unvanlı personelin havacılık tazminatındaki mağduriyeti
  • Genel Müdürlükte Daire Başkanlığı düzeyinde temsiliyet
  • Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğindeki Adaletsizlikler
  • Yurtdışı ve Yurtiçi eğitimlerin yaygınlaşarak tüm ARFF Personelinin bu eğitimlere katılması
  • Yıllardır verilmeyen İş Başı Kıyafetlerinin Çözümü ve daha birçok sorunla mücadele edilmesi.
  • Bu vaatleri gerçekleştirmek için tüm ARFF Personelinin kabiliyetlerinden maksimum düzeyde faydalanmak için Çalışma Grupları oluşturulacak.

 

Levent ERKEK kimdir?

Levent ERKEK, 2003 yılında ARFF Memuru olarak DHMİ Milas Bodrum Havalimanına atandı. 2005 yılından Esenboğa Havalimanına kendi isteği üzerinde tayin oldu. 2013 yılında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı neticesinde Şef unvanını kazandı ve bu tarihten beridir Esenboğa Havalimanı Eğitim Şefliği görevini yürütmektedir. Levent Erkek evli ve üç çocuk babasıdır.

DHMİ ARFF Derneğinde Olağanüstü Genel Kurul'un Tüm Detayları 28 Mayıs 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu