Latest Posts

Darüşşafaka’ya Bağışlarınızla Fark Yaratıyorsunuz!

Bağışlarınızla Fark Yaratıyorsunuz!

1863’ten bu yana bağışlarınızla binlerce çocuğumuza yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri eğitim olanağı sunuyor, yeryüzünde başka örneği olmayan bir eğitim hareketine imza atıyoruz.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları

1863’te yoksul ve geri kalmış halkın eğitim-öğretimine yardımcı olmak üzere kurulan Cemiyet-i Tedrisiye-i İslamiye (Darüşşafaka Cemiyeti), Beyazıt’taki eski Valide Mektebi binasını onararak eğitim vermeye başladı. Cemiyet, 1873 yılında babasını kaybetmiş ve maddi durumu iyi olmayan çocuklara eğitim ve öğretim vermek gayesiyle Darüşşafakat’ül İslamiye adıyla parasız yatılı, özel statülü bir okul açtı.
Bir sivil toplum örgütü tarafından açılan ilk özel okul olarak eğitim hayatına başlayan Darüşşafaka Eğitim Kurumları, ebeveyn kaybı olan ve maddi olanakları yetersiz, yetenekli çocuklara ortaokuldan başlayarak liseden mezun oluncaya kadar tam burslu, yatılı, İngilizce ağırlıklı nitelikli eğitim veriyor.
On yaşında ailelerinden emanet aldığı çocukları; yaşam boyu öğrenen, araştıran, sorgulayan, çağdaş, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu liderler olarak yetiştirmeyi hedefleyen Darüşşafaka, öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını bağışlarla karşılıyor.

Desteğinizle Darüşşafaka’yı tanımayan kalmasın.

Darüşşafaka Cemiyeti, yeteneği arayan bir sınavla Malatya’nın Pötürge ilçesinden dokuz yaşındaki bir kız çocuğunun birinci olmasına zemin hazırlıyor. Yeşil demir kapıdan içeri girerken doktor olmak isteyen o kızın hayallerinin gerçek olması için en ileri eğitim teknolojisini sunuyor. Her yıl küçülen elbiselerini yeniliyor. O da ablaları ve ağabeyleri gibi sağlıklı bir ortamda büyüyüp gelişirken, bir dans yarışmasında, bir karikatür yarışmasında, bir TÜBİTAK yarışmasında, bir satranç yarışmasında, bir spor yarışmasında ülkemiz ve Darüşşafaka adına dereceler alacak. ÖSS sınavını kazanacak, tercihi o güne kadar değişmezse doktor olacak, Atatürk’ün izinde iyi bir yurttaş olma bilinciyle küresel yarışa katılacak. İşte Darüşşafaka Cemiyeti olarak bir buçuk asırdır sizlerin bağışladığı her kuruşu, çocuklarımıza değer katacak eğitim olanağına dönüştürüyoruz. 

İstiyoruz ki koşullarımıza uyan her çocuk sınavımıza girsin, kazanan her çocuğumuza  Okulumuzda eğitim olanağı sunalım! Eğitimle değiştirdiğimiz yaşam hikâyelerini çoğaltalım.

Koşullarımıza uyduğu halde sınavımıza katılmayan, sınavımızı kazandığı halde ailesinin göndermediği bir çocuk dahi varsa, ulaşmamız gereken bir insan var demektir. Sizler de bu tarihi misyonumuza faaliyetlerimizi geniş kitlelere ulaştırarak destek verebilirsiniz.

Neler yapabilirsiniz?

  • Cemiyetimizin resmi facebook sayfasını beğenebilirsiniz.
  • Twitter ve Instagram’da Darüşşafaka Cemiyeti’nin takipçisi olabilirsiniz.
  • Banner’larımızı sanal mecralarda paylaşabilirsiniz. Farklı ebatlarda hazır bannerlarımızı indirebilirsiniz. 
  • Afiş, broşür gibi basılı materyallerimizi iş ve sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz. Basılı materyallerimiz temin etmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
  • Daha fazla çocuğun Darüşşafaka Giriş Sınavı’ndan haberdar olması için sınav tanıtım kampanyalarımıza destek verebilirsiniz.

Ramazan Bayramı dolayısıyla aşağıdaki link üzerinden bağış yapabilirsiniz.

https://www.darussafaka.org/bagisc=bayrambagisi&utm_source=banner&utm_medium=banner&utm_campaign=ramazan_bayram_kampanyasi2021

Detaylı Bilgi için:

Telefon:  +90 212 939 2800 #2489 E-Posta: darussafaka@darussafaka.org

image 2

Latest Posts

POPULER