Latest Posts

CMA CGM Hava Kargo İlk Ticari Uçuşunu Gerçekleştirdi

CMA CGM Group, hava kargo endüstrisindeki yeni hava bölümü CMA CGM AIR CARGO’nun genişlemesini desteklemek için ECS Group’u özel GSA olarak seçti. CMA CGM AIR CARGO, Liège ve Chicago arasında ilk ticari kargo uçuşunu 13 Mart’ta gerçekleştirdi.

Dört Airbus A330-200F uçağıyla CMA CGM Group, Avrupa üssü için dinamik bir intermodal yük merkezi olan Liège’i (LGG) seçti ve ABD’deki Chicago O’Hare’ye (ORD) uçuşlara başladı. Kısa bir süre sonra duyurulacak olan Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni destinasyonlar başlatma planları da var.

CMA CGM AIR CARGO’nun dünya çapındaki sunumunun bir parçası olarak CMA CGM Group, küresel bir kargo kapasitesi pazarlama ortaklığı aracılığıyla ECS Group ile çalışıyor. 

Liege Havalimanı, CMA CGM’den memnun

CMA CGM Gruplarının uçağını Liege Havaalanına yerleştirme kararından bahsederken, Liege Havaalanı CEO’su Frédéric Jacquet, Belçika havacılık web sitesi Aviation24.be’ye şunları söyledi:

“Kargo operasyonlarını geliştirirken CMA CGM gibi dünyaca ünlü bir gruba ev sahipliği yapmaktan gerçekten gurur duyuyoruz. Air Belgium gibi Belçikalı bir şirketin uzmanlığından yararlanan, bakımı için Sabena Aerospace ile çalışan ve uçağını Liege Havaalanına yerleştiren bir Fransız aile grubu: Burada sahip olduğumuz şey, aynı genel büyüme hırsıyla bir araya gelen üç şirket.

“Liege Havalimanı’nın seçimi, sadece kargo dünyasında önemli bir yere sahip olduğu için değil, aynı zamanda ve her şeyden önce çok modlu bir lojistik vizyonunda önemli bir rol oynadığını bir kez daha gösteriyor. Liège’de CMA CGM’yi ağırlamaktan ve projelerinde ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz. “

Resim
ResimResimResimResimResimResim

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.