81 / 100

Çelebi Rize-Artvin Havalimanı’nda

Rize-Artvin Havalimanı’nda yer hizmetlerini Çelebi yer hizmetleri şirketi vermektedir.

Çelebi Hava Servisi, 1 Şubat 1958 yılında Ali Cavit Çelebioğlu tarafından Ankara Esenboğa Havalimanı’nda Türkiye’nin ilk özel yer hizmeti şirketi olarak Çelebi Hava Servisi’nin kurulmasıyla havacılık sektörüne adım attı.

O zamanlardan beri edindiği gelenek, bilgi, tecrübe, yeni teknolojiye ve insana yatırım yapmaya verdiğin önem ve ne olursa olsun esnek ve hızlı olma kabiliyeti, Çelebi Hava Servisini Türkiye’de sektör lideri Avrupa’da ise en önde gelen yer hizmetleri şirketlerinden biri olma konumuna getirdi. Çelebi Hava Servisi, çoğunluğu Türkiye’ye giren ve çıkan uluslararası hava yollarından oluşan 250’den fazla müşterinin hizmetindedir.

Türkiye’nin ikinci, dünyanın ise beşinci deniz dolgusuyla inşa edilmiş havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı’nın açılış töreni, başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Sn. İlham Aliyev olmak üzere çok sayıda VIP misafirin katılımıyla gerçekleştirildi.

Turkish Airlines Yönetim Kurulu Başkanı, Sn. Bilal Ekşi ve Azerbaijan Airlines Türkiye Müdürü Sn. Farid Ibrahimov’la beraber, Çelebi Havacılık Yönetim Kurulu Üyeleri, Sn. Tanzer Gücümen ve Sn. Turgay Kuttas Kuttas’ın yanı sıra Çelebi Hava Servisi Doğu Bölge Direktörü, Sn. UMUT YUZER de törene katılan isimler arasındaydı.

Çelebi’nin Türkiye’de hizmet vereceği 32. istasyon olan Rize-Artvin Havalimanı’nda görev alacak olan herkese başarılar ve güvenli operasyonlar dileriz.

Rize-Artvin Havalimanı’nda hizmet veren en büyük özel şirket Çelebi Yer Hizmetleri olduğu için işe alımlar ve iş ilanları için buradan form doldurabilirsiniz.

Çelebi