Latest Posts

Bahri Kesici Emekli Oldu, Yerine kim geçecek?

2009 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan ve 2016 yılından bu yana da Genel Müdürlüğü yürüten Sayın Bahri Kesici SHGM’den emekli oldu. Görev süresi biten Bahri Kesici’den sonra SHGM‘nin başına kimin geçeceği henüz belli olmadı.

Kendisine en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Yaptığı yazılı açıklama aşağıdadır.

2009 yılından 5 Ocak 2021 tarihine kadar 11 yılı aşkın süredir birlikte çalıştığımız ve hizmetinde olduğumuz çok değerli sivil havacılık ailesine şükranlarımı sunuyorum. Bahri Kesici

Prof.Dr. Kemal YÜKSEK    Genel Müdür Vekili

1969 yılında Trabzon, Çaykara’da doğdu. Matematik alanında lisans, Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans ve Uygulamalı Matematik alanında doktora eğitimlerini tamamlamıştır. 1994 yılında Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başlamıştır. 2000 yılında Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan Yüksek, aynı bölümde Bölüm Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüş ve 2012 yılında Doçentlik unvanı kazanmıştır. 2017 yılında profesörlük unvanı alan Yüksek’in uzmanlık alanları arasında yazılım, veri tabanı tasarımı, matematiksel modelleme, yapay zekâ, bilgisayar grafiği, eğitim yönetimi ve sivil havacılık yönetimi bulunmaktadır.

    2013-2018 yılları arasında Türk Hava Yolları’nda Eğitim Başkanı olarak görev yapan Yüksek, Mayıs 2019’da Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ocak 2021 yılında Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili olarak atanmıştır.    Ulusal ve uluslararası akademik birçok makalenin yazarı olan Yüksek, evli ve üç kız babasıdır.

Resim

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.