Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayolu ŞirketleriTurizm

B787 DREAMLINER İLE UÇACAK

ETIHAD AIRWAYS’İN B787 DREAMLINER’I ISTANBUL UÇUŞLARINA BAŞLIYOR

  • İstanbul, Düseldorf, Perth, Şangay, ve Johannesburg 2016 yılında 787’nin global uçuş ağına dahil oluyor.
  • İstanbul – Abu Dabi uçuşları 23 Aralık 2015’ten itibaren haftanın her günü gerçekleşiyor.

ETIHAD B787

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Airways, 2016’da Boeing 787 ile hizmet verecekleri beş yeni destinasyonu açıkladı.

299 konuk kapasiteli 787 Dreamliner’lar, bu destinasyonlardaki mevcut uçaklarla yer değiştirerek Abu Dabi’den Istanbul, Düsseldorf, Perth, Şangay ve Johannesburg’a günlük uçuşlar gerçekleştirecek. Hâlihazırda Abu Dabi’den Brisbane, Washington, Singapur ve Zürih’e uçan beş adet 787’nin yanı sıra, şirketin önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde filosuna katacağı 66 adet 787 siparişi bulunuyor.

Etihad Airways’in yeni 787-9 uçağı 28 Business Studio ile Ekonomi sınıfında yer alan 271 akıllı koltuk ile eğlence, konfor ve kabin içi bağlantıda üst seviyede bir hizmet sunuyor.

Etihad Airways – Boeing 787 ile İstanbul – Abu Dabi uçuş saatleri:

Uçuş NoGüzergahKalkışVarış
EY0097Abu Dabi (AUH) – İstanbul (IST)09:0513:10
EY0096İstanbul (IST) – Abu Dabi (AUH)14:2520:00

**1 Ağustos 2016 tarihinden itibaren geçerlidir.

Etihad Airways – Boeing 787 Hakkında:

Modern Arap rüzgârından esinlenen dekor ve aydınlatması ile Etihad Airways’in devrim niteliğindeki yeni B787 uçağında 28 Business Studio ile 271 akıllı ekonomik koltuk yer alıyor. Her biri doğrudan koridora çıkışa sahip olan Business Studio kabinlerinde, 2 metre boyunda bir yatağa dönüşebilen koltuklar ile 18 inç ekranlı TV ve gürültü engelleyici kulaklıklar bulunuyor. Akıllı ekonomik koltuklar ise “sabit kanatlı” koltuk başlığı, ayarlanabilir bel desteği ve 11,1 inç ekranlı kişisel ekranı ile konforlu bir seyahat sunuyor.

Etihad Airways, 787 filosunda kabin için Wi-Fi ve mobil servislerin yanı sıra, konuklarına film kanalları, TV şovları ile TV kanalları, canlı spor etkinlikleri, CD arşivi, radyo kanalları ve interaktif oyunlar içeren son teknoloji Panasonic eX3 eğlence sistemi ile yüzlerce saat eğlence sunuyor.

Etihad Airways Hakkında

2003 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi olarak kurulan Etihad Airways, 2014 yılında 14,8 milyon yolcu taşıdı. Orta Doğu, Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya’da hâlihazırdaki uçtuğu veya başlayacağını duyurduğu toplam 116 uçuş noktası bulunan şirketin filosu 120 Boeing ve Airbus uçaktan oluşuyor. Etihad Airways’in ayrıca 66’sı Boeing 787, 25 Boeing 777-X, 62 Airbus A350 ve beş Airbus A380, ve olmak üzere 200’ün üzerinde kesin uçak siparişi bulunuyor.

Etihad Airways’in; Etihad Regional tarafından işletilen, airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Jet Airways, Virgin Australia ve İsviçre merkezli Darwin Airline’da sermaye yatırımları bulunuyor. Airberlin, Air Serbia, Air Seychelles, Alitalia, Etihad Regional, Jet Airways ve NIKI, gibi benzer anlayıştaki havayolu şirketleriyle birlikte oluşturduğu Etihad Airways Partners, yolculara daha gelişmiş bir uçuş ağı ve tarifesi ile daha kapsamlı sadakat programı kazanımları sunuyor. Daha detaylı bilgiye şirketinwww.etihad.com adresindeki web sitesinden ulaşılabiliyor.

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu