Latest Posts

ATLASGLOBAL MAĞDURLARI HAKLARININ PEŞİNDE

İflas eden AtlasGlobal çalışanları bugün AtlasGlobal Genel Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

AtlasGlobal çalışanlarının basın açıklamasına havacılık medyası ilgi gösterdi.

Hava muhalefeti sebebiyle bugün 15:00’daki Etstur Genel Merkezi önündeki açıklamasını ileri bir tarihe erteledi.

Basın açıklaması aşağıdadır.

Değerli basın mensupları, Sevgili çalışma arkadaşlarımız;

Çalışanların alınteri ve emeğiyle yaratılan Atlasglobal gibi, Türk Sivil Havacılığına mal olmuş bir markanın, kötü yönetim sonucunda iflasa sürüklenişi yaşadık.

Türkiye’nin Skytrax’ten 4 yıldız almış tek havayolu şirketi’nin çalışanları olarak işimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Atlasglobal markasını kaybetmenin yanında, işverenin sürekli toplantılar yaparak, çalışanların haklarını vermeden çalıştırmak amacıyla yaptığı, gerçeklerin farklı yansıtıldığı açıklamalarda, çalışanları derinden yaralamıştır. Bizler, verilen sözlere inanarak, alınan kararlarda kendi üzerimize düşeni layıkıyla yaparak, aylarca çalışıp haklarımızı alamadan, Atlasglobal markasını yaşatmak için ,son feshe kadar işimizi layıkıyla yapmış durumdayız. Atlasglobal işvereninin, planlayarak son ana kadar oynadığı rol ile de binlerce çalışanı mağdur ederken, kendisini en az zararla süreçten kurtardığını görüyoruz.

Bizler bu oyunu bozmaya kararlıyız. Emek verdik, çaba gösterdik ve destek olduk.

Bu süreçteki en güzel kaynağımız birliğimizin gücüdür. Atlasglobal çatısı altında nasıl birlik ve beraberlikle çalıştıysak, şimdi de aynı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz. Bugüne kadar iflas eden diğer havayolları şirketlerinde olduğu gibi sürecin unutularak rafa kaldırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

‘Birliğimiz gücümüzdür’ diyerek çıktığımız bu yolda Atlaszedeler Adalet Platformu (AZAP) olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Atlasglobal iflas sürecinde etkilenenler çalışanlar ve aileleridir. 2 bin civarı işsiz kalan çalışma arkadaşlarımız ile birlikte bu sürecin yakın takipçisi olup, bu süreçteki izleyeceğimiz tüm yolları kamuoyu ile paylaşmaya devam edip ve iflas davasına müdahil olacağımızı belirtmek isteriz.

Kesinlikle haklarimizi almamayı kabul etmiyoruz.

Bizlere kapılarını açan, her daim yanımızda olan tüm medya ve STK kuruluşlarına ayrıca teşekkür ederiz.

Birliğimiz gücümüzdür !

*Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre mücadeleyi engellemek suçtur.*

Ayrıca çalışanlardan bazıları ve grubun avukatı söz aldı, AtlasGlobal’in iflasına ilişkin önemli açıklamalarda ve iddialarda bulundu.

Resim
Resim

Latest Posts

POPULER