Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

Asya-Pasifik bölgesindeki havayolları, 2023 yılı boyunca güçlü bir toparlanma bekliyor

Asya-Pasifik bölgesindeki havayolları, 2023 yılı boyunca güçlü bir toparlanma bekliyor

62 / 100

Asya-Pasifik bölgesindeki havayolları, 2023 yılı boyunca güçlü bir toparlanma bekliyor

Asya-Pasifik bölgesindeki havayolları, 2023 yılı boyunca trafikte güçlü bir toparlanma planlıyor ve 2024’ün başlarında tahmin edilen pandemi öncesi seviyelere tam bir toparlanma olacak.

Tayland’ın Chiang Mai kentinde düzenlenen Routes Asia 2023’te konuşan Asya-Pasifik Havayolları Birliği (AAPA) Genel Direktörü Subhas Menon, Çin’in sınırlarını yeniden açması ve uluslararası kapasitenin pazarın geri dönmesine yardımcı olmasıyla birlikte, Asya-Pasifik bölgesinde havayollarının 2024 başında pandemi öncesi seviyelere tamamen geri döneceğini öngördüklerini belirtti. Menon, 2022’de bölgedeki havayollarının toplamda 105,4 milyon uluslararası yolcu taşıdığını, bunun 2021’de kaydedilen 17,4 milyona göre bir artış olduğunu, ancak hala 2019’daki 375,5 milyon yolcu seviyelerine ulaşılamadığını söyledi. Menon, pandemiden önce Çin’in bölgedeki uluslararası trafik hacminin yaklaşık yüzde 20’sini temsil ettiğini, ancak kriz sırasında bu oranın yüzde 2’ye kadar düştüğünü ve Çin’in sıkı COVID tedbirlerinin bölgenin toparlanmasını geri tuttuğunu vurguladı.

Aynı panelde konuşan Pasifik Asya Seyahat Birliği yönetim kurulu üyesi Mayur Patel, işgücü sıkıntıları, yüksek yakıt fiyatları ve yükselen enflasyon oranları gibi engellere rağmen bölge içindeki trafiğin dokuz ila 12 ay içinde geri döneceğini söylerken, ACI Asya-Pasifik genel direktörü Stefano Baronci ise bu riskler nedeniyle daha temkinli bir görüş sundu. Baronci, Kuzey Amerika ve Avrupa’nın, Asya-Pasifik’ten çok daha erken açılmalarına rağmen 2019 trafiğinin henüz tam olarak geri dönmediğini belirterek, bu durumun da bir ders olabileceğini ekledi.

Asya-Pasifik bölgesindeki havayolları, 2023 yılı boyunca güçlü bir toparlanma bekliyor 21 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu