ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Amazon Air, Alaska’ya günlük uçuşlara başlıyor

Amazon Air, e-ticaret nakliye ağına yeni bir varış noktası olarak Fairbanks, Alaska’yı ekliyor. Ulaşım ortağı Sun Country Airlines, 18 Mart akşamı Amazon paketleri ile açılış uçuşunda Portland Uluslararası Havalimanı’ndan 737-800 kargo jeti ile yola çıktı. Amazon ayrıca, Pinnacle Logistics tarafından sağlanan yer hizmetleri ile Toledo, Ohio’ya günlük hizmet başlattı. Fairbanks Uluslararası Havaalanı, Amazon’un Anchorage’dan sonra Alaska’daki ikinci kargo terminali ve dünyadaki en kuzey kapısıdır.

Amazon Global Air başkan yardımcısı Sarah Rhoads, “Bu ağ geçidinin Fairbanks’e eklenmesi, ürünleri müşterilerimize daha hızlı teslim etmemizi sağlarken, diğer yandan da daha önce Amazon Air tarafından hizmet verilmeyen Alaska bölgelerine teslimat yapmamızı sağlıyor,” dedi. 

Amazon, aktif filosunda, Sun Country ve Atlas Air gibi taşıyıcılara dış kaynak sağlanan uçuş faaliyetleri ile 70’den fazla markalı uçağa sahip, Fairbanks ve Toledo, Amazon Air’in ağındaki 32. ve 33. şehirleri.

2020’de Amazon Air, Hawaii’de iki tane daha olmak üzere birkaç havalimanında hizmet vermeye başladı; New Orleans; Austin, Teksas; Lakeland, Florida; ve Leipzig, Almanya.  Amazon Air’in bu sonbaharda Cincinnati / Northern Kentucky Uluslararası Havalimanı’nda 1.5 milyar dolarlık merkezi hava üssünü açması planlanıyor. 

Geçen hafta Amazon, Wilmington, Ohio merkezli başka bir hava taşımacılığı yüklenicisi olan Air Transport Services Group’un azınlık hissesini aldı.

Amazon Kargo
Amazon Air, Alaska'ya günlük uçuşlara başlıyor 2

Latest Posts

POPULER