Latest Posts

Amazon 11 Uçak Satın Alıyor

Amazon, siparişlerini daha hızlı göndermek için jet satın aldı


NEW YORK – Amazon Salı günü yaptığı açıklamada, büyüyen dağıtım ağını artırmak ve müşterilere daha hızlı sipariş teslimi için Delta ve WestJet havayollarından 11 jet satın aldığını açıkladı.

Şirket, teslimat ağı için ilk kez uçak satın aldı. Son birkaç yıldır Amazon filosunu oluşturmak için uçak kiralıyordu.

Amazon Global Air başkan yardımcısı Sarah Rhoads, “Büyüyen filomuzda hem kiralık hem de bize ait olan uçakların bir karışımına sahip olmak, operasyonlarımızı daha iyi yönetmemizi sağlıyor,” dedi.

Seattle merkezli Amazon, paketlerinin çoğunu kendisi teslim etmeye çalışırken, UPS, ABD Posta Servisi gibi diğer taşıyıcılara daha az güveniyor. Amazon, uçak filosunun yanı sıra, havalimanlarında birkaç paket ayırma merkezi kurdu, alışveriş yapanların yaşadığı yerlere daha yakın yerlere depolar açtı ve Amazon logolu minibüslerle paketleri teslim eden taşeron işletmelere olanak sağlamak için bir program başlattı.
Amazon, tamamı Boeing 767-300 olan 11 yolcu uçağının kargoya dönüştürüleceğini duyurdu. WestJet’ten satın aldığı dört jet bu yıl Amazon’un filosuna katılacak ve Delta’dan alınan yedi jet de önümüzdeki yıl hazır olacak. Satın alımlarla, 2022 yılına kadar toplam filosunu 85 uçağa çıkaracak.

Amazon.com Inc., uçaklar için ne kadar ödediğini açıklamadı.


İçerik:www.wingsmagazine.com

Boeing2

Latest Posts

POPULER

BÜLTEN ABONELİK

Ücretsiz bülten üyeliği için mail adresinizle üye olabilirsiniz.