Hava Kargo Hakkında Herşey
HavaalanıHavacılık

Alp Er Tunga Ersoy, TAV Havalimanları’na Veda Etti

74 / 100

Alp Er Tunga Ersoy, TAV Havalimanları’na Veda Etti

Almatı Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Alp Er Tunga Ersoy, 24 yıllık hizmetin ardından TAV Havalimanları’ndan ayrıldığını duyurdu.

Ersoy, 24 yıllık kariyerinde Türkiye, Gürcistan, Kuzey Makedonya ve Kazakistan’da önemli görevlerde bulunduğunu belirtti. Şu ifadeleri kullandı:

“Hayatımın yarısını TAV Havalimanları’nda 4 ülkede önemli görevlerde geçirdim. Bu günlere gelmemde çok büyük emeği olan, her zaman destekleri ve güvenleri için Sayın Sani Şener ve Sayın Serkan Kaptan’a çok minnettarım. Ayrıca tüm yöneticilerime, meslektaşlarıma ve çalışma arkadaşlarıma işbirlikleri, destekleri ve dostlukları için en içten teşekkürlerimi sunarım. TAV sayesinde Türkiye, Gürcistan, Kuzey Makedonya ve Kazakistan’da sayısız arkadaş edindim. Sahip olduğum dostluklar ve bağlantılar her zaman kalbimde özel bir yere sahip olacak. TAV’ın bana verdiği her şey için derinden minnettarım.”

Bu ayrılığın ardından Ersoy, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yeni görevine başlayacak. MHAB ve ISG yönetimine kendisine duydukları güven ve sıcak karşılama için teşekkür eden Ersoy, yeni görevinde tüm zorlukların üstesinden geleceğine olan inancını belirtti.

Alp Er Tunga Ersoy, TAV Havalimanları'na Veda Etti 21 Temmuz 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu