Hava Kargo Hakkında Herşey
Kargo

Ali Türk’ten Shanghai’da Dijital Dönüşüm Vurgusu

80 / 100

Ali Türk’ten Shanghai’da Dijital Dönüşüm Vurgusu: Air Cargo China Fuarı’nda Geleceği Şekillendiren Konuşmalar

Shanghai, 24 Haziran 2024 – Turkish Airlines Kargo Başkanı Ali Türk, geçtiğimiz hafta Shanghai’da düzenlenen Air Cargo China Fuarı’nda sektörün önde gelen isimleri ve iş ortaklarıyla bir araya geldi. Fuarda, havayolu kargo taşımacılığının dijital dönüşümü üzerine yaptığı konuşma, katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Ali Türk, fuarın ikinci gününde yaptığı açılış konuşmasında, kargo havayolu şirketlerinin süreç otomasyonu ve teknoloji yoluyla dijital dönüşümünü ele aldı. “Kargo havayolu taşımacılığının geleceği konusunda düşüncelerimi paylaşma fırsatı buldum. Süreç otomasyonu ve teknoloji kullanımıyla dijital dönüşüm, sektördeki standartlarımızı daha da yükseltecek” diyen Türk, sektörün geleceğine dair önemli öngörülerde bulundu.

Air Cargo China Fuarı, dünya genelinden kargo ve lojistik sektörünün liderlerini bir araya getiren önemli bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. Bu yılki fuarda, katılımcılar arasında yapılan görüşmeler ve sektör liderleriyle gerçekleştirilen toplantılar, gelecekteki iş birliği fırsatlarını değerlendirmek açısından büyük bir önem taşıdı.

Ali Türk, fuar süresince gerçekleştirdiği çok sayıda toplantının yanı sıra, sektör liderleriyle yaptığı tartışmalarda da havayolu kargo taşımacılığında dijital dönüşümün önemini vurguladı. “Sürekli iş birliğimizin, standartlarımızı daha da ileriye taşıyacağına eminim” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Air Cargo China Fuarı, lojistik sektöründeki yenilikler ve dijital girişimlerin havayolu kargo taşımacılığında nasıl bir dönüşüm yaratabileceğini gözler önüne seren konuşmalar ve etkinlikler ile dolu geçti.

Ali Türk’ten Shanghai'da Dijital Dönüşüm Vurgusu 21 Temmuz 2024

No alt text provided for this imageNo alt text provided for this image

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu