ABONE OLARAK GÜNCEL KALABILIRSINIZ

Latest Posts

Airbus, Avrupa’da uçak yapı elemanları üretiminin işleyişini yeniden tasarlıyor

● Fransa ve Almanya’da yeni uçak yapı elemanları şirketleri kurmayı planlıyor

● İspanya’da da yeni bir endüstriyel kuruluş için konuşmalar devam ediyor

Airbus, Avrupa İş Konseyi (SE-WC) toplantısı sırasında sosyal ortaklarına şirketin devam eden  Avrupa’daki uçak endüstrisi yapı elemanlarının üretimi ile ilgili olarak özellikle Almanya ve Fransa’daki endüstriyel işleyişi hakkında daha detaylı bilgiler verdi.

Uçak ana yapı malzemelerinin tüm montaj konusunu işinin çekirdeği olarak gören Airbus, endüstriyel sistem boyunca sosyal ortaklarına daha güçlü bir uçak ana parça üretimi ve montajı için daha değerli bir işleyiş zinciri oluşturma talebini yineledi. Airbus, yüksek değerli bu  akışın yönetimini güçlendirmek ve şirketi kısa ve uzun vadeli geleceğe hazırlamak için endüstriyel sisteminin kalbinde iki entegre uçak ana parça üretim ve montaj şirketi oluşturma planını açıkladı.

Hali hazırda devam eden sosyal sürecin başarılı bir şekilde tamamlanmasını takiben bu planın bir parçası olarak, Fransa’daki yeni şirket, şu anda Saint-Nazaire ve Nantes’teki Airbus içinde yönetilen faaliyetleri dünya çapında STELIA Aerospace ile bir araya getirecektir. Almanya’daki bir başka şirket de Hamburg’un Stade and Structure Assembly faaliyetlerini Nordenham, Bremen ve kısmen de Augsburg’daki Premium AEROTEC ile bir araya getirirken, değer zincirinin en tepe halkasına yönelik faaliyetleri yeniden dengeleyecek ve detay parçalarının imalata katılımını değerlendirecek.

Her ikisi de tamamen Airbus’a ait olan bu iki yeni uçak parçaları üretim ve montaj şirketi Airbus’a tedarikçi olmayacak, ancak Airbus çevresine entegre olacak ve yeni bir endüstriyel kurulumda hem yönetimi hem de arayüzleri basitleştirecektir. Farklı statüleri, onların endüstri segmentlerine odaklanmalarını, daha yalın ve daha çevik olmalarını, rekabet gücünü, yeniliği ve kaliteyi bugünün ve yarının Airbus programları yararına teşvik edilmesini sağlayacaktır.

Airbus ayrıca, Almanya’da detay uçak parçaları işinde yeni bir küresel oyuncu yaratmayı planlıyor. Bugün Premium AEROTEC’inden doğan bu yeni yapı, boyutu ve ileri teknolojileri ile hem sivil hem de askeri platformlarda Airbus ve diğer müşterilere ürün sağlayacak ve uzun vadede güçlenerek tüm paydaşlarına yarar sağlayacaktır.

İspanya’da Airbus, gelecek için uygulanabilirliğini, esnekliğini ve rekabet gücünü sağlamak için Cádiz bölgesinde mevcut endüstriyel ve uçak yapı elemanları üreten oluşumları optimize etmek için paydaşları ile çözümler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Airbus
Airbus, Avrupa’da uçak yapı elemanları üretiminin işleyişini yeniden tasarlıyor 2

Latest Posts

POPULER