Latest Posts

Airbus A320 uçağı kazası için bağımsız bir soruşturma yürütecek

Hollanda merkezli uluslararası havacılık şirketi, Airbus A-320 modeli bir uçağın karıştığı kaza için bağımsız bir soruşturma yürütecek.

Airbus havacılık şirketinden teknik uzmanlardan oluşan bir ekip; bugün yayınlanan bir habere göre, PIA uçağının karıştığı kazayı bağımsız bir şekilde sorgulamak için Pakistan’a geldi.

Geo News; Fransa’nın Toulouse şehrinde bir Airbus tesisinden uzmanlardan oluşan ekibin, Jinnah Uluslararası Havaalanı’ndaki pisti ve PK-8303 uçuşunun geçtiğimiz Cuma günü düştüğü alanı inceleyeceğini bildirdi.

Hollanda merkezli uluslararası havacılık şirketinin uçak kazasında bağımsız olarak, bir motor arızası nedeniyle düştüğü söylenen Airbus A-320 modeli uçak hakkında bir soruşturma yürüteceğini bildirdi.

Rapora göre; olaydan kısa süre sonra Pakistan makamları, kaza bölgesini kordon altına almış ve Airbus ekibi resmi bir soruşturma yürütmek için alana gelene kadar olay yerindeki herhangi bir nesnenin alandan taşınmasını yasaklamıştı.

Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) ve Air France, henüz kesin ayrıntıları olmayan bir biçimde uçak üreticisine yardımcı olacak.

Airbus; A-320 dar gövdeli jetleri işleten tüm havayollarına bir mektupta, PIA, Air France ve motor üreticisi CFM International’a tam teknik işbirliği sağlama sözü verdi.

Rapor, 2014 yılında uçağın PIA’ya teslim edildiğini ve 47.100 uçuş saatini ve 25.860 uçuş döngüsünü tamamladığını belirtiyor.

Müfettişler, her iki motorun da durmasına neyin sebep olduğunu görmeyi amaçlıyor. Motora kuş girişi ya da pilotun yanlışlıkla yanlış motoru kapatması bu kazaya sebep olmuş olabilir. Yerel basında çıkan haberlere göre, her iki motorun da aynı anda kapanması oldukça nadir bir şeydir.

pia kaza

Latest Posts

POPULER