Hava Kargo Hakkında Herşey
HavayoluTurizm

Air Samarkand, Samarkand – İstanbul arası tarifeli uçuşlara başladı

68 / 100

Air Samarkand, Samarkand – İstanbul arası tarifeli uçuşlara başladı

Air Samarkand, 21 Mart Perşembe günü, Airbus A321neo uçağı ile Samarkand – İstanbul – Samarkand rotasında düzenli uçuş programına başlayadı.

İlk aşamada, haftada iki kez işletilecek ve Samarkand Uluslararası Havalimanı’ndan (SKD) İstanbul Uluslararası Havalimanı’na (IST) pazartesi ve perşembe günleri gerçekleşecek, yaklaşık 5 saatlik bir uçuş süresi planlanıyor.

Air Samarkand, yeni CEO olarak Zafar Butaev’in atanmasını da duyurdu. Anton Khodiayan’ın yerine geçen Butaev, hava yolu şirketinin danışmanı olarak görev yaparken, havalimanı işletme şirketi Air Marakanda’nın genel müdürlük pozisyonuna geri dönecek.

İstanbul, Samarkand için en çok arzulanan destinasyonlardan biri olarak öne çıkıyor; çünkü tarih boyunca köklü kültürel, ticari ve turistik bağlarla Türkiye’nin en büyük şehrini Özbekistan’a bağlıyor. İstanbul Havalimanı ayrıca dünyanın dört bir yanındaki şehirlere geniş seyahat imkanları sunuyor ve Air Samarkand, gelecekte şehirler arası uçuş seçeneklerine eklemeyi planlıyor.

Samarkand’dan kalkışlar yerel saatle 8:00’de gerçekleşecek ve İstanbul’a varış saatleri yerel saatle 11:10 olacak. İstanbul’dan Samarkand’a dönüş hizmetleri ise yerel saatle 12:30’da başlayacak ve yerel saatle 19:00’da Samarkand’a varacak.

Hava yolu şirketlerinin bir dönüm noktası olan ilk hat uçuşu, Air Samarkand tarafından doğrudan uçuşlarda dünya standartlarında konfor ve hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu rotada turistler, kültürel ve iş amaçlı müşterilerden önemli talep bulunmakta ve Air Samarkand, bu yeni hizmeti kurarken Türkiye’de sıkı ticari ilişkiler geliştirmeyi umuyor.

Airbus A321’in modern versiyonu, dünya çapındaki önde gelen havayolu şirketleri tarafından yaygın olarak kullanılmakta olup, güvenlik, güvenilirlik ve yolcu konforu konularında kanıtlanmış bir deneyime sahiptir. Air Samarkand, A321’in “neo” versiyonunu işletecek ve uçak, uçuş sırasında düşük gürültü seviyelerini sağlayan yeni nesil CFM International LEAP-1A motorları ile donatılmıştır. Uçak, ekonomi sınıfı tam kabinde 221 yolcu taşıyabilir.

Air Samarkand, müşterilere, her biri maksimum 23 kg ağırlığındaki iki bagaj ve 8 kg el bagajı ile eşi benzeri olmayan bir bagaj hakkı sunacaktır.

İstanbul’a uçuşlar için biletler easybooking.uz ve Easy Booking sistemine bağlı seyahat acentelerinden ve biletbank.com üzerinden satın alınabilir. Şirketin web sitesi airsamarkand.com ve diğer popüler online bilet platformlarında yakında satışlar başlayacaktır.

Air Samarkand, Samarkand - İstanbul arası tarifeli uçuşlara başladı 28 Mayıs 2024

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu