Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayolu

Air Astana, Azerbaycan Hava Yolları’nı küresel ortak uçuş ortakları arasına ekledi

84 / 100

Air Astana, Azerbaycan Hava Yolları’nı küresel ortak uçuş ortakları arasına ekledi

 

Air Astana, Azerbaycan Hava Yolları (AZAL) ile kod paylaşımı ortaklığı anlaşması imzaladı ve iki havayolu, Bakü-Almatı-Bakü rotasında haftada 5 kez ortak uçuş gerçekleştirecek.

Bu yeni kod paylaşımı anlaşması, Air Astana yolcularına Kazakistan ve Azerbaycan arasında daha fazla esneklik, kolaylık ve uçuş seçeneği sunacak. Bir bilette uçuşları birleştirerek, yolcular ortak havayollarının daha geniş rota ve hizmet ağına erişecekler.

Air Astana, ilk interline anlaşmasını 2005 yılında imzaladı ve o zamandan beri, şirket Asya ve Avrupa’daki diğer uluslararası havayollarıyla bağlantılarını sürekli olarak artırdı. AZAL’ın yanı sıra, Air Astana şu anda Asiana Airlines, Bangkok Airways, Cathay Pacific, KLM Royal Dutch Airlines, Lufthansa ve Türk Hava Yolları ile kod paylaşımı anlaşmalarına sahiptir.

Air Astana, müşterilerine dünya çapında daha fazla seyahat seçeneği sunmak için yeni ortak uçuş anlaşmaları arayışını sürdürmektedir.

air astana, Azerbaycan

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu