Hava Kargo Hakkında Herşey
HavacılıkHavayoluManşet

Air Astana, Astana-Pekin uçuşlarına yeniden başlıyor

81 / 100

Air Astana, Astana-Pekin uçuşlarına yeniden başlıyor

 

Air Astana Havayolları 18 Mart 2023’ten itibaren, Astana’dan Pekin uçuşlarına, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere tekrar başlayacak ve yaz sezonu için bir artış daha yapılacak. Uçuşlar Airbus A321LR tipi uçaklar ile gerçekleştirilecek.

 

Ayrıca havayolu, 2 Mart 2023 tarihinden itibaren Almatı’dan Pekin’e uçuş sıklığını, haftada dörde çıkaracak. Yaz sezonu için ise, uçuşlar her gün olacak şekilde planlanıyor. Uçuşlar Airbus A321LR ve Airbus A321neo tipi uçaklar ile gerçekleştirilecek.

 

Air Astana Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adel Dauletbek:

“Yaz sezonuna yaklaştığımız bu dönemde,Air Astana, ekonomi ve nüfus bakımından en büyük ülkelerden biri olan Çin’in, artan talebini karşılamak için ülkedeki kapasitesini kademeli olarak artırıyor. Yolcularımız, konforlu Airbus A321LR ve A321neo uçaklarında seyahat etme imkanı buluyor. Bu uçuşların iş, turizm ve diğer amaçlarla Çin’e giden yolcular tarafından rağbet göreceğinden eminiz.”

 

Havayolu, pandemi nedeniyle Mart 2020’de Çin’e olan uçuşlarını askıya aldıktan sonra, 22 Kasım 2022’den itibaren Pekin’e uçuşlarına yeniden başladı. 2002’den 2020’ye kadar bu rotada 1.100.000’den fazla yolcu taşındı.

air astana, yirminci yıl
Kazakistan Kargo

Zeynep Kali

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. 15 Yıl Havacılık sektöründe çalıştı. Uçakları,yolcuları ve yolculukları çok sever. Farklı insanlar tanımak,tanımadığı şehirlerin sokaklarında dolaşmak en hoşlandığı şeydir. Bir kız çocuğu annesidir. Sitemizin Yazı İşleri Müdürüdür

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu