Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
İş İlanları

Yetiştirilmek Üzere Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni Adayı eğitim program

Yetiştirilmek Üzere Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni Adayı eğitim program

63 / 100

Yetiştirilmek Üzere Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni Adayı eğitim program

Yetiştirilmek Üzere Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni Adayı

Turkish Technic

Yayın Tarihi: 13.03.2023
Turkish Technic
Turkish Technic, Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıdır.

9.350 kişilik uzman ekibiyle; İstanbul Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Aydın Çıldır Havalimanı’nda bulunan tesislerinde Türk Hava Yolları’nın halihazırda 400 uçaktan oluşan ve her gün daha da genişleyen filosu başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışından birçok hava yolu operatörüne kaliteli ve kapsamlı uçak bakım, onarım, modifikasyon, rekonfigürasyon, komponent bakım ve komponent yedek parça ikamesi, mühendislik, sertifikasyon ve üretim gibi birçok diğer alanda katma değerli hizmet sunan, dünyanın önde gelen havacılık servis tedarikçilerinden biridir.

“Hava Aracı Bakım Eğitimi ve Sınav Kuruluşu” olma özelliğine de sahip olan Turkish Technic, hem Türk Sivil Havacılık Otoritesi (SHGM), hem de Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) nezdinde Ülkemizde temel eğitim yetkisi olan ilk ve tek eğitim ve sınav kuruluşudur. Bu yetkilerle, hava aracı bakım lisansı; Kategori A1, B1.1 ve B2 konularında vermekte olduğu eğitimlerle, kendisinin ve havacılık sektörünün ihtiyacı olan uçak bakım teknisyenleri yetiştirmektedir.
Sen de bu ilana başvurarak güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasında yer alan Turkish Technic ailesinin bir parçası olabilirsin!
Programın Amacı ve Süresi
 • Bu program; Turkish Technic’in kendi hava aracı bakım personelini yetiştirmek üzere düzenlediği, teorik ve pratik eğitim unsurlarını ihtiva eden 2400 saatlik onaylı Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Lisansı Sertifika Eğitim Programıdır.
 • Eğitime kabul şartlarını sağlayan ve Turkish Technic’in istihdam süreçlerini geçen adaylar; “kursiyer” unvanıyla istihdam edilecekler, teorik (12 ay) ve pratik (9 ay) eğitimlerini tamamladıktan sonra “uçak bakım teknisyeni” olmak üzere ilgili birimlerde çalışmaya başlayacaklardır.
 • Eğitim programı, Turkish Technic’in Atatürk Havalimanı (ISL) tesislerinde gerçekleştirilecektir.
Eğitim Süreci
 • Kursiyerlerle, eğitim uygulama ve katılım koşullarını içeren “eğitim” ve “iş” sözleşmeleri imzalanacaktır.
 • Eğitim süresince kursiyerlere asgari ücret tutarında ücret ödemesi yapılacaktır.
 • Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Lisans Eğitimi’nin bedeli; €27.000’dur. Bu bedel, kursiyerlerin eğitimi tamamlayarak operasyon birimlerinde fiilen çalışmaya başlamalarından itibaren; 120 ay boyunca “ücretlerinden aylık kesinti yapılmak suretiyle” tahsil edilecektir.
Genel Kriterler
 • T.C. vatandaşı olmak,
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,
 • 01.01.1998 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak,
 • Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış, askerlikten muaf veya tercihen en az 2 yıl tecilli olmak,
 • Daha önce THY A.O veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olmak,
 • Tehlikeli işlerde çalışmaya engel sağlık sorunu olmamak,
 • CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmak (Adaylarla ayrıca İngilizce mülakat yapılacaktır),
Aranan Nitelikler
 • Vardiyalı düzende çalışabilmek,
 • Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak,
 • Takım çalışmasına yatkın olmak,
Sosyal İmkanlar
Turkish Technic çalışanlarına önemli sosyal olanaklar sunuyor. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarında çalışanların ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyor. Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarının yanlarında olduğunu hissettirecek sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlar için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyor.
Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağı, her lokasyonda sağlanan yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verilen işyeri hekimi hizmeti ile çalışanlarına destek oluyor.
Yine çalışanlara sunulan eğitim ve gelişim fırsatları, lisansüstü eğitimlerde idari izinler, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyor.
Yukarıda belirtilen kriterleri taşıyorsanız; siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.
Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.
 • Başvuru sırasında T.C. kimlik numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgenizi sisteme yüklemeniz gerekmektedir.
 • Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, “güncel fotoğrafı bulunmayan” adayların özgeçmişlerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Eğitim sonrası çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

Paylaş

  

Yetiştirilmek Üzere Kategori B1.1 Hava Aracı Bakım Teknisyeni Adayı eğitim program 20 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu