Latest Posts

WeChat Pay uygulaması İstanbul Havalimanı’nda

Çinli misafirler tarafından sıkça kullanılan WeChat Pay uygulaması İstanbul Havalimanı’nda hayata geçirildi.
Unifree ödemeleri WeChat Pay kolayca gerçekleştirebilecek.

Aylık 1.2 milyar kullanıcısı bulunan WeChat’in ödeme sistemi WeChat Pay, artık Türkiye’de de kullanılabilecek. WeChat Pay kullanıcıları, yaptıkları harcamaların ödemelerini uygulama üzerinden temassız olarak gerçekleştirebilecek. Proje ilk olarak İstanbul Havalimanı’nda hayata geçecek.

YENİ BİR ÇIĞIR AÇTIĞIMIZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ 

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. CEO’su Kadri Samsunlu ise lansman ve imza töreninde yaptığı konuşmada şunları vurguladı: “Sadece bulunduğu bölgedeki önemli bir küresel aktarma merkezi değil aynı zamanda kültürlerin buluşma noktası olduğunu kanıtlayan İstanbul Havalimanı’nda, ICBC Turkey sayesinde Türkiye’de ilk kez başlatılacak olan WeChat Pay uygulamasını ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Çinli misafirlerimizin alışkın oldukları hizmetleri İstanbul Havalimanı’nda sunarak, dijital seyahat beklentilerini bir üst seviyeye çıkarırken havalimanımızda geçirdikleri zamanı benzersiz bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyoruz.”

Online lansman ve imza törenine katılan Tencent Kıdemli Direktörü Dave Fan, proje hakkında “ICBC ve Türkiye’deki iş ortaklarımızla iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. WeChat Pay dünyada 40’tan fazla ülke ve bölgede, 16 farklı para biriminde geçerli. WeChat Pay’in global gelişimi sayesinde iş yerlerine ve kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyoruz. Bu deneyim aynı zamanda yerel işletmelere iş yapış şekillerini global bir platforma yükseltme konusunda yardımcı olma amacı taşıyor.”

ICBC TURKEY BİR İLK OLDU

İmza töreninde konuşan Unifree CEO’su Ali Şenher ise “Projemizin en başından itibaren yanımızda durarak, bizi destekleyeceğini belirten ilk banka olan ICBC Turkey ile bu adımı atmaktan çok mutluyuz. WeChat Pay uygulaması ile Çinli dostlarımızı gönül rahatlığı ile seyahat edebilecekleri, kendilerini evlerinin rahatlığında hissedecekleri havalimanımızda ve mağazalarımızda karşılamaktan memnuniyet duyacağız.”

DUTY FREE, ÇİNLİ TURİSTLERİN GÖZDESİ

Pasaport sonrası dünyanın en büyük gümrüksüz alışveriş alanına sahip İstanbul Havalimanı’nın alışveriş alanları, Çinli turistlerin gözdesi. Gidiş mağazalarındaki satışın yüzde 25’i ile geliş mağazalarındaki satışın yüzde 60’ı Türk yolcular tarafından gerçekleştiriliyor. Türk yolculardan sonra işlem bazında en fazla alışverişi Çinliler yapıyor. 

WECHAT PAY ÖDEME YÖNTEMİ TÜRKİYE’DE NASIL ÇALIŞIYOR? 

WeChat Pay ödeme yöntemi projesi, mevcut ödeme sistemlerine alternatif olarak kullanıcılara; hızlı, kolay ve güvenilir bir ödeme yolu sunmak üzere geliştirildi.  WeChat Pay, WeChat uygulamasına entegre bir şekilde çalışıyor. WeChat Pay kullanıcıları, akıllı telefonlarını kullanarak hiçbir fiziksel temas olmadan ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.  WeChat Pay ödeme sistemi, ilk etapta Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı ve küresel bir aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı’ndaki ICBC Turkey anlaşmalı ödeme noktalarında, ilerleyen dönemde ise Çinli turistlerin yaygın olarak ziyaret ettikleri noktalarda kullanılabilecek. 

Resim
Resim
wechat pay

Latest Posts

POPULER