Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Havacılık

UTED’in 32.Genel Kurulu 25 Şubatta

UTED’in 32.Genel Kurulu 25 Şubatta

65 / 100

UTED’in 32.Genel Kurulu 25 Şubatta

“Uçak teknisyenleri, havacılık operasyonları içerisinde yer alan zincirin önemli bir halkasıdır. Bu zincirin içinde
uçak teknisyenleri olduğu kadar, uçuş ekibinin, kabin görevlilerinin, yer işletme personelinin, lojistik ve kargo ekibinin de olduğunu görmek gerekiyor. Burada herkesin zincirin bir halkası olarak görevini doğru yapmasının
bir sonucu olarak “uçuş emniyeti” nin sağlandığını bilmesi lazım. ” Uçuş emniyeti için kritik bir iş yaptıklarını belirten Uted Başkanı Necdet Aksaç , “Yaptıklarımız kadar yapmamız gerekirken yapmadıklarımızdan da sorumluyuz” diyor ve meslektaşlarının daima bu bilinç ile hareket etmeleri gerektiğine vurgu yapıyor.

UTED’in 32.Genel Kurulu 25 Şubatta 20 Mart 2023Uted Başkanı Necdet Aksaç‘ı en son TUBEK toplantısında görmüştük.

UTED Başkanı Necdet AKSAÇ yaptığı konuşmada, TUBEK’in en temel hedefinin uçuş emniyetinin sağlanması olduğunu belirtirken bunu sağlamak üzere uçak bakım alanında görev yapan personellerin eğitimleri ile ilgili sorunların sektördeki paydaşların bir araya gelmesi ve ortak akıl ile çözülebileceğini dile getirdi. Sektörün devamlılığı konusunda uçak teknisyenlerinin önemine dikkat çeken AKSAÇ,  dünya çapında 650 bin yeni uçak bakım teknisyenine ve mühendise ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Bu çerçevede ülkemizin insan kaynaklarının daha efektif yönetilmesi ve çözüm önerileri geliştirmek üzere bir araya geldiklerini ifade etmişti.

Uted tarafından organize edilen TUBEK toplantıları sektör için çok önemli bir kazançtır.

UTED’in 32.Genel Kurulu 25 Şubatta 20 Mart 2023

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün işbirliği ile Uçak Teknisyenleri Derneği(UTED) tarafından organize edilen Türkiye Uçak Bakım Eğitim Kuruluşları(TUBEK) 2. Toplantısı, 20 Ocak 2023 tarihinde İstanbul’da Türk Sivil Havacılık Akademisi’nde gerçekleştirildi.

UTED’in 32.Genel Kuruluna hazırlanan aday yönetim neler yapacak?

UTED Yönetim Aday Ekibi, uçak teknisyenlerinin birlikteliğini temsil eden Uçak Teknisyenleri Derneği’ni daha iyi seviyelere getirmek ve mesleğin statüsünü yükseltmek için çalışmalar yapacaklarını açıkladı. Sektördeki olumlu gelişmelerin en önemli paydaşlarından biri olarak, çalışmalarını sivil havacılık otoriteleri, şirketler ve sektördeki diğer paydaşlarla uyum içinde yürütmeyi hedefliyorlar. UTED Yönetim Aday Ekibi, 25 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek UTED olağan genel kurulunda göreve talip olduklarını ve geçmiş yönetim ve üyelere teşekkür ederek bayrağı devralmak istediklerini belirtiyor. Tüm meslektaşlarını genel kurula katılmaya ve çalışmalarına destek olmaya davet ediyorlar.

UTED’in 32.Genel Kurulu 25 Şubatta 20 Mart 2023

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu