Hava Kargo Hakkında Herşey
Havayolu

Ural ve Sibirya şehirlerinden Türkiye’ye yeni uçuşlar

63 / 100

Ural ve Sibirya şehirlerinden Türkiye’ye yeni uçuşlar

Tyumen’den Bodrum’a, Yekaterinburg ve Perm’den uçuşlar olacak – şimdiye kadar sadece Antalya’ya

Yaz sezonu için Türkiye’ye yeni uçuşlar, Ural ve Sibirya’daki havalimanlarının programında yer alıyor. Yekaterinburg’daki seyahat acentaları, Antalya’ya yeterince ulaşım olduğuna inanıyor, ancak ege bölgesindeki Türk tatil beldelerine yeterli direkt uçuş yok.

Yaz için Koltsovo Havalimanı’ndan Türkiye’ye doğrudan uçuşlar aynı anda beş havayolu şirketi tarafından açıklandı – Russian Aeroflot, AZUR air, Red Wings, ayrıca Southwind ve Corendon. Ancak ön verilere göre tüm uçaklar sadece Antalya’ya uçacak.

6 Mart’tan bu yana Yekaterinburg’dan Akdeniz bölgesine uçuşlar Southwind tarafından gerçekleştiriliyor. Red Wings havayolu SSJ 100 ile haftada iki kez Antalya’ya uçuyor, Nisan sonundan itibaren uçuş sıklığı artacak. 27 Nisan’dan itibaren Aeroflot günlük düzenli uçuşlar düzenliyor. Koltsovo’dan ve AZUR havasından bir uçuş programı planlanıyor.

“Yekaterinburg’dan Dalaman’a sefer olup olmayacağı konusunda henüz bir bilgimiz yok. Valencia seyahat acentesi müdürü Valentina Dmitrieva, Kesin talep olmasına rağmen henüz uçuş duyurusu yapılmadı” dedi.

Uzmanlar, 2022 sezonunda Antalya’nın yanı sıra Ural turistlerin de Dalaman’a uçabileceğini hatırlatıyor – haftada iki kez gerçekleştirilen direkt AZUR Havayolu seferleri. Havayolu ayrıca farklı bir jetle yolcuları Bodrum’a taşıdı, bu uçuşla turlar çok rağbet gördü.

Yaz sezonunda Tyumen turistleri yeni bir rota olan Bodrum’a gidebilecekler. Türkiye’nin Ege kıyılarına direkt düzenli seferler ilk kez Utair tarafından düzenleniyor. 2 Haziran’dan itibaren haftada bir, Cuma günleri icra edilecekler. “Bu tesise olan talebin ne olacağını henüz bilmiyoruz. Daha dün, ANEX Tur tur operatörü tur fiyatlarını hesapladı, ”diyor seyahat acentesi Anna Titova (Blue Orange seyahat acentesi).

Antalya’ya uçuşların sıklığı da artırıldı – Türk Hava Yolları’nın bir iştiraki olan Anadolujet, Tyumen’den tatil yerine günlük olarak uçacak. Seyahat acentaları, geçen yıl destinasyona ilginin yüksek olduğunu, uçuşlardaki tüm koltukların dolduğunu belirtiyor. Şimdi fiyat artışına rağmen yaz sezonu için Türkiye’ye olan talep oldukça iyi, geçen sene seviyesinde.

Perm’den yeni bir taşıyıcı da olacak. Türk Hava Yolları ve Southwind’in geçen yılki uçuş programına ek olarak Yamal Havayolları da Antalya uçuşlarını planlıyor. Vera Volegova (Crea-Tour seyahat acentesi), “Açıklanan fazlasıyla uçuş var” diyor. – Ama bu kadar kozmik fiyatlarla talep olacak mı? Şu ana kadar Türkiye için herhangi bir talebimiz olmadı. Nisan-Mayıs aylarında, yalnızca BAE’ye yabancı destinasyonlardan yapılan turlar iyi satış yapıyor. Geçmiş yılların tecrübesine dayanarak, böyle bir fiyatlandırma politikasının uçuşların azalmasına ve kalkışa yakın fiyat indirimlerine yol açabileceğini varsayabiliriz.”

Ural ve Sibirya şehirlerinden Türkiye'ye yeni uçuşlar 28 Mayıs 2024

 

Mehmet Kali

Hello everyone. My name is Mehmet Kali. In the industry, I am known as "Kali". I graduated from the first civil aviation training school in Turkey, which was known as the Civil Aviation School at the time and is now Eskişehir Technical University, in 1991. As I graduated from the Business Administration department, it was a bit challenging for me to integrate into the industry. I have worked for companies such as SultanAir, DHMI, Havaş, and Swissair, and currently, I provide services and consultancy in air cargo transportation. I have experience in dispatching, air traffic control, passenger services, and aircraft coordination. During my time at Swissair, I had the opportunity to experience aviation training in many countries. Since 2012, I have been focusing on air cargo transportation. For three years, I taught courses on air cargo at Nişantaşı University. I still hold valid IATA certifications related to both passenger and cargo operations. For over ten years, I have been managing aeroportist.com, a news website related to aviation, which initially started as a hobby. I enjoy building aviation networks and sharing knowledge. If there is anything I can contribute to, I am here. Best regards "kali"

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu