Latest Posts

Ukrayna Havayolları, Hükümetin Giriş Yasağını Uzatmasıyla Uçuşları Kesiyor

Ukrayna hükümetinin yabancı ziyaretçileri 28 Eylül’e kadar Ukrayna’ya girişini kısıtlayan bir kararın ardından, Ukraine International Airlines dokuz noktaya uçuşları iptal edecek ve altı güzergahta frekansları azaltacak. Ukrayna devletinin politikası, bazı istisnalar dışında yabancıların ülkeye girişine geçici bir yasak getirmektedir.

29 Ağustos ve 28 Eylül tarihleri ​​arasında yabancı turistlerin çoğu Ukrayna’ya giriş yapamayacak. Havayoluna göre, sınırın kapatılması, halihazırda finansal olarak zayıflamış ve devam eden pandemi nedeniyle kritik durumda olan Ukrayna havacılık endüstrisi üzerinde zararlı bir etkiye sahip olacak.

14 Eylül’den itibaren havayolu, havayolunun Kiev, Ukrayna üssünden Madrid, Barselona, ​​Atina, Cenevre, Delhi ve Berlin‘e uçuşlarını iptal edecek. Ukrayna’nın ulusal havayolunun da İstanbul, Dubai, Paris, Brüksel, Tel Aviv ve Düsseldorf, Almanya uçuşlarında frekansları azaltması gerekecek.

Ocak ve Temmuz ayları arasında Ukraynalı taşıyıcıların yolcu trafiği hacmi geçen yılın aynı dönemine göre% 69 azaldı. Ülkenin havayolu şirketleri bu dönemde 2 milyon yolcu taşıdı ve bir önceki yıla göre yaklaşık% 70 düşüş kaydetti. Bu yolcuların 1,8 milyonunun dış hat uçuşlarında olduğu göz önüne alındığında, giriş yasağı kaynaklı uçuş kesintileri ve frekans indirimleri Ukrayna’nın bayrak taşıyıcısını daha da vuracak.

Ülkedeki enfeksiyon sayısı artmaya devam ederken, hükümetin koronavirüs karantinasını 31 Ekim’e kadar uzatma kararıyla giriş yasağı geldi. Ukrayna, 30 Ağustos’ta 2.481 yeni vaka ve 41 ölüm bildirdi.

Geçtiğimiz hafta, Ukrayna Uluslararası Havayolları, Avrupa Birliği COVID-19 seyahat kısıtlamalarını genişlettiği için diğer bazı ana Avrupa noktalarına uçuşları da iptal etti. Havayolu, Eylül ayında Venedik, Stockholm, Kopenhag, Helsinki, Zürih, Frankfurt, Viyana ve Varşova’ya uçuş yapmayacak.

Boryspil Uluslararası Havalimanı’nda bulunan UIA, Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’da 80 noktaya uçuş gerçekleştiriyor.

aircraft 1679208 640

Latest Posts

POPULER