Latest Posts

ÜÇÜNCÜ PİST YARIN AÇILIYOR

İstanbul Havalimanı’nın iniş ve kalkış kapasitesine yüzde 50 artıracak bağımsız üçüncü pistin açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 14 Haziran’da yapılacak.

Dünyanın en önemli havalimanları arasında ilk sıralarda yer almayı başaran İstanbul Havalimanı’nın bağımsız üçüncü pistinin hizmete alınması için geriye sayım başladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, pistin 14 Haziranda açılmasıyla birlikte saatlik iniş kapasitesinin yüzde 50’nin üzerinde artacağını ve havalimanında taksi süresinin yarıya düşeceğinin müjdesini verdi.

Bakan Karaismailoğlu açılışın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılacağını belirtirken, “Rüya projelerimiz Cumhurbaşkanımızın desteği ile bir bir hizmete girdi, şimdi o rüya projeleri daha da ileri noktaya taşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu, “Benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yolculuk deneyimi ile açıldığı ilk yılda havalimanımız, küresel bir HUB haline geldi. Artık üçüncü pist ile eş zamanlı iniş kalkış uygulaması da İstanbul Havalimanı’nda başlayacak.” ifadelerini kullandı.

iga pist

Latest Posts

POPULER